12v 30A smps

Başlatan ilyas KAYA, 31 Ekim 2022, 21:30:03

ilyas KAYA

Arkadaşlar merhaba.

Piyasada düzgün mal bulmakta zorlanıyorum.

12v 30A veya 40A slim kasa fanli 100-240vac sebeke girişli düzgün calisan kaliteli, LED için smps ariyorum.

Internetten alıyorum ama gönderdikleri mal çöp mal. Resim ile marka model ile ilgisi alakası yok.

Bu özelliklerde bildiğiniz memnun kaldığınız marka model varsa veya satan varsa yazarsa sevinirim.

Asagidakine benzer bir ürün bakıyorum.

Melih1802

Meanwell de aradığın ürün var mıydı?

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: Melih1802 - 31 Ekim 2022, 21:35:57Meanwell de aradığın ürün var mıydı?

Yoktu malesef. Piyasada genel olarak smps sorunu var. 40a mw gösterdiler devasa birsey ve 4500 lira dediler 😆

Turan mühendislikte baktım.

31 Ekim 2022, 21:42:36
Alıntı yapılan: Sozuak - 31 Ekim 2022, 21:39:06https://www.marketdijital.com/kategori/12-volt-1?marka=meanwell

https://www.marketdijital.com/urun/lrs-350-12-12-volt-29-amper-smps-meanwell

Üstteki ürünlere baktım ama hepsi 220 volt yazıyor.

Diğeri zaten olmaz çünkü geniş kasa.

Aslında buldum. Wondeks diye bir marka. Tüm istediğim özellikler var yurtdisina abd ye gönderdim ama aynı mali bulamıyorum.

Wondeks in ithalatcisindan ürün aldım saçma sapan bir mal geldi. Yarın iade edeceğim ancak yarın İstanbul içinde özellikle Anadolu yakasında direk satın alabileceğim bir dükkan lazım.
Yaklaşık 20 adet alım yapacağım ilk etapta.

ahmetbudak

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 31 Ekim 2022, 21:39:23Yoktu malesef. Piyasada genel olarak smps sorunu var. 40a mw gösterdiler devasa birsey ve 4500 lira dediler 😆

31 Ekim 2022, 21:42:36

Aslında buldum. Wondeks diye bir marka. Tüm istediğim özellikler var yurtdisina abd ye gönderdim ama aynı mali bulamıyorum.

Wondeks in ithalatcisindan ürün aldım saçma sapan bir mal geldi. Yarın iade edeceğim ancak yarın İstanbul içinde özellikle Anadolu yakasında direk satın alabileceğim bir dükkan lazım.
"hepsi 220 volt yazıyor" kısmını anlamadım hocam.

power20

100-240vac sebeke girişli olması gerekiyormuş Amerika'ya gönderilecek. Şebeke 110V

ahmetbudak

Alıntı yapılan: Kılıç - 31 Ekim 2022, 23:26:55100-240vac sebeke girişli olması gerekiyormuş Amerika'ya gönderilecek. Şebeke 110V

Cevap için teşekkür ederim ilk mesajdaki giriş voltajı kısmına dikkat etmemişim.
Meanwell lrs serisinde giriş voltajı 90-132 v olabiliyor ama dediği gibi kasa boyutu problemi var.

ahmetbudak

Ayfa elektronikte stok bulunabiliyor an itibariyle web sitesi bakımda yarın tlf ile sorulabilir

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: ahmetbudak - 31 Ekim 2022, 23:56:12Ayfa elektronikte stok bulunabiliyor an itibariyle web sitesi bakımda yarın tlf ile sorulabilir

Arayıp bir sorarım. ürünlerin nerede ise hepsi stokta yok görünüyor. :s

Illa bunları burada üreteceğiz yani. Yok mu bir baba yiğit bu led trafosu işine girecek.

asma

Merhaba
Üzerinde 110-220 anahtarı olan modeller işe yaramıyor mu?
"Meanwell SE-450-12 12Vdc 37.5Amp Adaptör "  Bu ürün 1500 lira civarında ve 100-120Vac veya 200-240Vac  seçme anahtarı mevcut.
Pek çoğunda olduğu gibi enerji altında konum değişikliğine uygun değil.

Benzer PC güç kaynaklarında da bu tip seçme anahtarı olur. Gerilim ikileyici şeklinde ya da tam dalga doğrultmaç şeklinde çalıştırır. Bu ürünlerin çoğu half bridge yapıdadır.
Üniversal girişli olanlar ise genellikle fly back tarzında oluyor.
Bu yüzden istediğiniz güç için half veya full bridge tercih ediliyor ve üniversal giriş 'bulunmuyor' olabilir.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: asma - 01 Kasım 2022, 06:49:33Merhaba
Üzerinde 110-220 anahtarı olan modeller işe yaramıyor mu?
"Meanwell SE-450-12 12Vdc 37.5Amp Adaptör "  Bu ürün 1500 lira civarında ve 100-120Vac veya 200-240Vac  seçme anahtarı mevcut.
Pek çoğunda olduğu gibi enerji altında konum değişikliğine uygun değil.

Benzer PC güç kaynaklarında da bu tip seçme anahtarı olur. Gerilim ikileyici şeklinde ya da tam dalga doğrultmaç şeklinde çalıştırır. Bu ürünlerin çoğu half bridge yapıdadır.
Üniversal girişli olanlar ise genellikle fly back tarzında oluyor.
Bu yüzden istediğiniz güç için half veya full bridge tercih ediliyor ve üniversal giriş 'bulunmuyor' olabilir.

Piyasada ürün problemi var. Mervesanda ürün yok, meanwell de kalmamış. Seçici anahtar olması problemi şu: gerilim 100-240 girişli olduğunda hem burada hem yurtdisinda kullanılabiliyor. Montajı ben yapsam problem yok ben 220v a alır test eder 110v alıp yuttdisina gönderirim. Ancak burada bunu yapmazlar direk 220v sa bağlar patlatırlar. Diğer mesele ise sebeke gerilimi 180 in altına indiği zaman smps kendini kapatıyor ve lambaları söndürüyor. 100-240 olduğu zaman böyle bir problem de olmuyor.

ilyas KAYA

Bugun onlarca yer ile görüştüm istediğim ürün yok. Genelde gelen cevap gümrüklerde sorun olduğu yönünde.

Sevindirici bir gelişme yaşadım aldığım kutunun aynısının uzun olanına geniş kasa spms ler sığdı. Kutu siparişi verdim yarın kutular elimde olacak ve slim kasadan kurtulmuş oldum. Böylece tüm sorunlarım halloldu. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

Led adaptör işine girme zamanı gelmiş duyurulur 😁

engineer42

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 31 Ekim 2022, 21:39:23Yoktu malesef. Piyasada genel olarak smps sorunu var. 40a mw gösterdiler devasa birsey ve 4500 lira dediler 😆

Kasım 01, 2022, 07:42:36

Wondeks ürünleri iyidir. Ancak giriş voltaj aralığına dikkat edin. Wondeks etiketindeki bilgi de teyit edilmeli.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: engineer42 - 01 Kasım 2022, 14:38:30Wondeks ürünleri iyidir. Ancak giriş voltaj aralığına dikkat edin. Wondeks etiketindeki bilgi de teyit edilmeli.

Wondeks de urun yok başka başka ürünler gösteriyorlar yardımcı olmaya çalışıyorlar ancak hiçbiri olmuyor malesef.

Wondex tam istediğim üründü halbuki. 90-250v çalışması,  isi artınca fanın çalışması,  içinde kullanılan malzemeler, tam 30Amper verebilmesi vs bayaa iyiydi. Hemde 275 tl ye.