Nuvoton. Mcu için hangi IDE' yi kullanıyorsunuz

Başlatan tekosis, 22 Kasım 2022, 21:43:17

e-zeki

Alıntı yapılan: tekosis - 22 Kasım 2022, 22:28:00@AXI teşekkür ederim. VS code içinde keil assistant diye bir yama var. VS code de yazıyorsunuz, kod keil içine aynen geçiyor bu sayede vs code nin tüm güzelliklerinden faydalanabiliyorsunuz. Güzel bir uygulama ama böyle dolaşık işler yerine tek ide üzerinden yapılacak bir işlem çok daha iyi olurdu. Kendim yazıyor olsam sorun olmaz ama bunu okulda kullanacağım, çok karışık olmaması iyi olur. Öğrencilerin gözü korksun istemiyorum.

22 Kasım 2022, 22:31:41
@quarko hocam teşekkür ederim. IAR nuvotonun 8051 ailesini destekliyor mu? Keil'e göre kod tamamlama özelliğinden daha fazla avantajı var mıdır?

@tekosis  hocam senden allah razı olsun keil assistant mükemmel bir eklentiymiş. arm debugger eklentisi de varmış fakat çalıştıramadım bi çalıştırsam bi daha keil'e elimi sürmeyeceğim. yıllardır bir fonksiyona ya da referansa gitmek için sağ tık go to referrence, go to declaration yapmaktan yıldım.   ::ok  ::ok  ;D

Murat Mert

mert07

yas

Eğer eklentiye tanıtıldıysa shift basılı iken tıklama yaptığınızda gitmesi lazım.

tenri

Alıntı yapılan: tekosis - 22 Kasım 2022, 21:43:17Selamün aleyküm arkadaşlar. başlıkta yazdığım gibi nuvoton için hangi IDE' yi kullandığınızı merak ediyorum. şu an 8051 serisi için keil ile yazmaya başladım ama otomatik kod tamamlama olmadığından kullanımı zor oluyor. Tavsiyeniz, tercihiniz nedir?

Hazır kod tamamlama özelliğine bence alışmamalısın. Önerebileceğim diğer arkadaşlarında söylediği gibi uKeil. Technical user manual PDF dosyasını kullanarak doğrudan register seviyelerinde yazılımı yazıp kodunuzu öyle çalıştırmanızı öneririm. Doğrudan registerlara ulaşmak ve ona göre #define yapmak daha temiz bir çözüm olur.