Usb hoperlör tavsiyesi

Başlatan ACM, 24 Kasım 2022, 19:51:52

ACM

Arkadaşlar merhaba , PC nin ses kartı bozuk , usb hoperlör alayım dedim ama baktıklarımın hepsi beslemesini usb den alırken sesi ses çıkışından alıyor. Usb den beslenen ve sesi yine usb den alan hoperlör varmıdır ?

ilyas KAYA

Harici ses kartı almanız lazım.

ACM

Aldım , çalışmadı İlyas hocam. Bilgisayarı aldığım yer bile çalıştıramadı , sorun var yuvalarda. Kaç kart denediler olmadı

Eski bilgisayar , dedemden kalma desem yeridir.

gevv

Merhaba,

Yer sorunu yoksa  "S-Link Slx-U51 Usb Ses Kartı 2.0 Çevirici Adaptör 4616"  ve "Snopy SN-03A 2.0 Siyah 2Wx2 USB Mini Multimedia Speaker"  iklisi sorunu çözer sanırım. İkisi 150tl  civrında

Not: Snopy Fp. ürünüdür kullanıyorum 

ACM

Alıntı yapılan: gevv - 24 Kasım 2022, 22:23:51Merhaba,

Yer sorunu yoksa  "S-Link Slx-U51 Usb Ses Kartı 2.0 Çevirici Adaptör 4616"  ve "Snopy SN-03A 2.0 Siyah 2Wx2 USB Mini Multimedia Speaker"  iklisi sorunu çözer sanırım. İkisi 150tl  civrında

Not: Snopy Fp. ürünüdür kullanıyorum 

Yıllarca arasam bulamazdım bunu , çoookk teşekkürler. Hemen alıyorum.

ilyas KAYA

Harici ses kartı zaten usb oluyor  :)
Siz pci yuvasına denediniz sanırım. Pci yuvaları artık pci express olduğu için yeni kartlar çalışmaz. Eski kartları da ancak ikinci el satan yerlerden bakmanız lazım.

Harici işinizi görüyorsa sorun yok da pc eski ise o da çalışmaya bilir.

ACM

Evet pci ses kartı olarak düşündüm İlyas hocam. Usb ses kartını burada tanıdım ilk kez. Ben hoperlorleri usb ye takıp kullanılabilir olarak düşünüp hoperlor bakınmıştım , açıklamalarında jakı ses kartına takınız yazılarından sonra anladım ayrıca ses kartı gerekiyor.
  Hoperlörlere ses kartı monte edilmiş bir ürün olsaydı iyiydi , hem 2 ayrı kargo olmazdı hem pratik olurdu. Direkt tak usb ye çalışsın işte. Yapılmıştır illaki ama bize denk gelmedi. Aldıktan sonra 10 tane çıkar karşıma.

PC de usb 2.0 var umarım ses kartı daha yükseğini istemez , bunu düşünebilseydim sorardım satıcıya , kötü oldu.

ilyas KAYA

Driver problemi yaşayabilirsin çünkü bu usb ses kartları çıktığında çok sorun çıkmıştı ama daha sonra düzelmisti. Tabi Windows 8 ve sonrası diye hatırlıyorum.

Gelsin bir deneyin insallah olur.

ACM

Dededen kalma ama Win10 yükledim win11 ver bu ne diyor..

power20

Şu USB ses aygıtları çok temeldir.  Sürücü gerekmez. XP ile bile çalışır. "Bu ne" demez

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: ACM - 25 Kasım 2022, 15:10:03Dededen kalma ama Win10 yükledim win11 ver bu ne diyor..

Oo süper. Windows 11 için işlemci sanallaştırma özelliği ister. Ben kurmadım kurmak için diskte bazı işlemler yapıp temiz kurulum yapmak gerekiyor ancak suan hiç gerek duymuyorum. Bir ton yedek al filan uzun iş.

ACM

Alıntı yapılan: Kılıç - 25 Kasım 2022, 15:29:53Şu USB ses aygıtları çok temeldir.  Sürücü gerekmez. XP ile bile çalışır. "Bu ne" demez

Aynısından aldım Kılıç hocam

power20

Windows bu aygıtı çok sever. Varsayılan aygıt olarak kabullenir. Kulaklığı tak dinle..

quarko

Alıntı yapılan: ACM - 24 Kasım 2022, 19:51:52Arkadaşlar merhaba , PC nin ses kartı bozuk , usb hoperlör alayım dedim ama baktıklarımın hepsi beslemesini usb den alırken sesi ses çıkışından alıyor. Usb den beslenen ve sesi yine usb den alan hoperlör varmıdır ?

Umarım probleminizi halletmişsinizdir. Bu arada hoperlör değil. "Hoparlör".  :du:
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: quarko - 25 Kasım 2022, 16:01:59Umarım probleminizi halletmişsinizdir. Bu arada hoperlör değil. "Hoparlör".  :du:

Hoparlör değil "opallör" 🤣