Secure boot iptali başıma iş açtı

Başlatan ziyaretci, 30 Kasım 2022, 10:31:29

ziyaretci

Merhaba, android cihaza root ile ilgili işlem yapmaya çalışırken diskim BitLocker tarafından kilitlendi. Daha önce herhangi bir bitlocker oluşturmadım.

Android cihaz fastboot ekranında iken adb ile erişemiyordum. Araştırırken bios ekranından secure boot'u kapatınca düzeleceğine dair bir yazı okudum. Secure boot'u iptal ettim. Geçmiş olsun. Windows bitlocker ile C: diski kilitledi.

Format atmak için uğraşa mı yanayım, geçmiş 1 haftalık çalışmayı yedek almayı unuttum ona mı yanayım bilemedim.  :( Ben bu android işletim sistemi kadar insanı yoran bir başka işletim sistemi bilmiyorum.

Varsa önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

MCansız

Bitlocker keyiniz yoksa geçmiş olsun. Daha önceden bitlockeri kapaysaydınız keşke

wtrk

Bitlocker'in maalesef çözümü yok. Geçmişte biz kurumsal olarak Hindistandan activation key alıp çözebiliyorduk.
NoBody Can Stop Me!!!!!

sezgin

Eğer bitlockerı uzun süredir kullanıyorsanız yapacak pek bir şey yok, bazı hesaplar key üretebildiğini söylüyor ama ne kadar doğru bilmiyorum. Ancak bir keresinde arkadaş diskine yeni bitlocker kurduktan sonra şifreyi unuttu onu dosya kurtarma programları ile geri aldık ancak diske yeni kurmuştu ve diskte yeterli yer olduğu için eski data nasıl olduysa silinmemişti.

MCansız

merhaba

https://manhpc.com/winpe-10-8-sergei-strelec-english-version/

bu sitede Sergei -serlec isminde boot edilebilen win 10 var (buna benzer birçok işletim sistemi de mevcut). iso dısyasını rufus ile usb bellege yazdırın ve pcyi usb bellekten boot edin. İçerisinde farklı dosya kurtarma yazılımlarını deneyin derim.

ziyaretci

Kurtardım.

Üniversitenin MS office araçlarını kullanmak için verdiği MS öğrenci hesabında anahtarı buldum. Office araçlarını etkinleştirirken bu hesapla girmişim demekki.

Derin bir ohh!