Wireless sinyal güçlendirmek hakkında

Başlatan wtrk, 09 Aralık 2022, 20:09:35

wtrk

Arkadaşlar selamlar.
Wireless sinyali seviyesini artırmakla ilgili bir sorum olacak. Karşı binada bulunan diğer evime kablosuz olarak iki repeateri birbirine bağlayıp sinyal alıyorım ancak sinyal seviyesi düşük. Kışın karlı ve rüzgarlı günlerde o sinyalide kaybederim diye düşünüyorum. 5 seviyeden sadece 1 seviye çekiyor.

Sorum şu ; Elimde tenda ac5v3 2.4 ve 5ghz repeater var. Ayrıca diğer binada ise dark wrt repeater var. Bu ikisinin antenlerini nasıl güçlendirebiliriö acaba, antenlere folyo sararak yada başka bir yöntemle sinyali alıcı yada verici tarafı farketmez nasıl güçlendirebilirim acaba ?
NoBody Can Stop Me!!!!!

gevv

Merhaba,

Repeater  olayını  denemedim  ama  airties  modemin antenlerine bakır levha yerleştirdim üst katta çekim gücü tam dolu oldu levhalar olmadan 2 dişti
 

wtrk

Alıntı yapılan: gevv - 09 Aralık 2022, 20:12:44Merhaba,

Repeater  olayını  denemedim  ama  airties  modemin antenlerine bakır levha yerleştirdim üst katta çekim gücü tam dolu oldu levhalar olmadan 2 dişti

Antenlere bakır levhayı nasıl sardın hocam ??
NoBody Can Stop Me!!!!!

gevv

1mm  bakır plakayı  (daha incede olur elimde olanı değerlendirdim)  dik dörtgen kesip yerleştirdim  o zamanlar netten araştırdım ama yıllar geçti  daha güncel çalışmalar vardır yettiği için fazlasına bakmadım 

wtrk

NoBody Can Stop Me!!!!!

mfurkan7

Merhabalar,
Bir arkadasimin modemi kis geldiginde yavasliyor. Cok genis bir soru ama neden olabilir? Kablo ile de baglaninca da care olmadi. Özellikle sabah soguk havalarda interneti cok yavasliyor. Bu konuyu görünce yazmak istedim.

Andromeda

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

wtrk

Şöyle bir video buldum akşam eve geçince hemen deneyecğeim.

NoBody Can Stop Me!!!!!

mustafa_cmbz

Mikrotic marka 5ghz light q5 al canavar gibi yayın yaparsın

wtrk

Yeni bir ürün almak istemiyorum, elimdeki imkanlarla yapabilir miyim onun arayışı içindeyim.
NoBody Can Stop Me!!!!!

Sozuak

Yüksek kazançlı antenler satılıyor araştırsanız daha iyi sonuç alabileceğiniz hem estetik hem de teknik açıdan daha stabil olacak bir çözüm  iyi olmaz mı?

wtrk

Alıntı yapılan: Sozuak - 12 Aralık 2022, 23:48:16Yüksek kazançlı antenler satılıyor araştırsanız daha iyi sonuç alabileceğiniz hem estetik hem de teknik açıdan daha stabil olacak bir çözüm  iyi olmaz mı?

İyi olur hocam ancak eğer elidekilerin de değrlenmesi ihtimali varsa öncelikle onları değerlendirmek isterim , şuan da dediğim gibi 1 seviye çekiyor, artırabilirmiyim düşüncesiyle yola çıktım.
NoBody Can Stop Me!!!!!

serkan

Bir kaç yıl önce 60 cm çanak antenin lnb yerine modemi koymuştum.

Modemin antenleri çanağın içine bakacak şekilde.

Tarayıpta bulamadığım bir çok ağ buldu hatta şifresiz bir ağada bağlandım.


tunayk

#13
Alıntı yapılan: wtrk - 12 Aralık 2022, 11:24:40Şöyle bir video buldum akşam eve geçince hemen deneyecğeim.Bu uygulamanın herhangi bir faydası olacağını düşünmüyorum. Belki ortamda fazlaca başka sinyal varsa onları geri yansıtıyor olabilir. 

Alıntı yapılan: gevv - 09 Aralık 2022, 20:25:221mm  bakır plakayı  (daha incede olur elimde olanı değerlendirdim)  dik dörtgen kesip yerleştirdim  o zamanlar netten araştırdım ama yıllar geçti  daha güncel çalışmalar vardır yettiği için fazlasına bakmadım

en azından bunun bir mantığı var :)