APC smart UPS 1500 akü değişimi sonrası aşırı yük arızası.

Başlatan remzi, 12 Aralık 2022, 09:31:54

remzi

APC smart UPS 1500'in 2 adet 12V 18Ah aküsünü değiştirdim. aşırı yük hata ledi yanmaya başladı. 220V çıkış var.Akü değiştirmeden önce böyle bir arıza yoktu. Böyle bir arıza ile karşılaşan oldu mu? Ne yapmam lazım?

mg1980

Hocam, aküler tam şarjlı mı.. yüke binmeden 220v görünüyor olabilir..

remzi

Alıntı yapılan: mg1980 - 12 Aralık 2022, 16:14:41Hocam, aküler tam şarjlı mı.. yüke binmeden 220v görünüyor olabilir..
Aküler şarjlı hocam. İkisi boşta 26V gösteriyor.
Çıkışta filtre kondansatörlerini ölçtüm sağlam çıktı.

ilyas KAYA

Self test diye bir olay varmış ayar menüsünden girip onu yapmayı bir deneyin.

remzi

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 13 Aralık 2022, 12:09:43Self test diye bir olay varmış ayar menüsünden girip onu yapmayı bir deneyin.
UPS üzerindeki butonlar vasıtası ile mi yapılıyor? Yoksa PC'ye bağlayıp o şekildemi olacak?

ilyas KAYA

Bi kaç farklı model var sizinki hangisi bilmiyorum apc self test diye arama yaparak sizin model ile aynı olan videolara yada kullanma klavuzuna bakabilirsiniz

Sozuak

Sitesinde yazan :

If the Overload LED remains illuminated even without any load plugged into the UPS, the UPS has most likely sustained a surge or fault, and will need to be replaced. Contact APC Technical Support to resolve the problem.

Bir başka yerde :

I have had the same problem (indication of overload even without any load) and it was a faulty Hall effect  current sensor LEM.

remzi

Alıntı yapılan: Sozuak - 13 Aralık 2022, 21:57:37Sitesinde yazan :

If the Overload LED remains illuminated even without any load plugged into the UPS, the UPS has most likely sustained a surge or fault, and will need to be replaced. Contact APC Technical Support to resolve the problem.

Bir başka yerde :

I have had the same problem (indication of overload even without any load) and it was a faulty Hall effect  current sensor LEM.

Teşekkürler...