GMT plc alt program

Başlatan fay_elektronik, 29 Aralık 2022, 21:31:50

tunayk

Burada söylenen tarzda kontrolleri, servo sürücüler zaten kendi iç programında yapıyor. Hatta bazı Asenkron sürücülerde bile var.  Kullandığınız sürücü modelinin klavuzunda vardır. 

İşlem istasyon sayısı , hız - açı vb parametreler içerde tanımlanır. Siz sadece bir kontakla puls vererek sonraki pzisyona gitmesi için kamçılarsınız.

Pulse Train uygulamaları bütün servo sürücüler tarafından desteklenir ancak çoğu kez programcı bu seviyede kullanmaz çok daha özel işler gerekmedikçe.

Hemen hemen bütün sürücülerin bir parametre ayar programı olur ve bu programda tüm detayları girersiniz. Geri kalan sadece Modbus, Profinet veya dijital kontak ile sürücüye tetik vermek.

Haberleşmeli yapı ile durumu da anlık takip edersiniz.

gold3nnn

#16
Plc içerisinde delay fonksiyonu mu olurmuş hiç ? Mantığına aykırı pazartesi günü +90 (216) 668 00 06 nolu telefonu arayarak teknik destek istediğinizi iletin. Teknik birimdeki arkadaşlar takıldığınız yer ile alakalı yardımcı olurlar.

fay_elektronik

#17
Alıntı YapPlc içerisinde delay fonksiyonu mu olurmuş hiç ? Mantığına aykırı pazartesi günü +90 (216) 668 00 06 nolu telefonu arayarak teknik destek istediğinizi iletin. Teknik birimdeki arkadaşlar takıldığınız yer ile alakalı yardımcı olurlar.
Sayın ustam c alt programında delay fonksiyonunun olmadığını söylemiştim.
plc yi bilmiyorum c bilgim var plc yazmam gerekti yazıyorum ama aşamadığım yerleri sorma gereksinimi duydum
gmtcnt nın yardım menüsü çok detaylı değil bir türlü PC başına gecemedim leadder programını atayım eksiklerimi yazarsanız sevinirim

31 Aralık 2022, 16:31:24
Msj engellendimi anlamadım msj gitmiyor

rree

Bir zaman bir çalışma yapmıştım. Hatırladığım kadarı ile 1ms osc arka planda çalışıyor. Bir zaman sayacı  ve işlemler diye rutin oluşturmuştum. Her işlemin bir gecikme zamanı vardı. Bu değerleri c
ortamında belirtmiştim. Karşılaştırma operantı İşlem ait değişkene sayaç ulaşıncaya kadar bekliyor idi. Sorunu tam anlamadım ama örnek dosyayı istersen göndereyim.

fay_elektronik

resim harici siteye rar uzantısı eklenemiyormu leadder i yükleyemedim