Hall effect sensörü offset sorunu

Başlatan Furch, 12 Ocak 2023, 23:07:05

Furch

Alıntı yapılan: Sozuak - 13 Ocak 2023, 20:19:44Hall sensörlerinin veri kağıtlarına bakarsan çıkışlarında bir transistör yapısı olduğunu görürsün. Oradan mantık yürütebilirsin.
hocam effect sensörüne dair hiçbir bilgiye ulaşamıyorum, tekerin içinde ve ulaşamıyorum, pull up ile çözüldü sorun.

Sozuak

Bunların tipleri bellidir. Biraz piyasadaki modelleri karıştırıp genel olarak veri kağıtlarına bakarsan içlerinde açıklayıcı bilgiler var. Yani ille de içindekini bilmen gerekli değil yeter ki  uçların hangisi hangisi onu bil yeter.

apsis

Motor içerisindeki hall sensörleri genelde latch tipi open collector elemanlardır.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

Furch

Alıntı yapılan: apsis - 15 Ocak 2023, 14:23:51Motor içerisindeki hall sensörleri genelde latch tipi open collector elemanlardır.

Teşekkürler hocam, dediğiniz gibiymiş, konudan bağımsız olarak şunu sormak istiyorum, Hall sinyallerine göre hangi faza enerji gitmesi gerektiğini nasıl bilebilirim, yanlış faza gitse enerji motor yine de döner mi, trapez sürme için olan 6 adımlı tablo aslında hepsi için geçerli değil mi ?

Furch

werdan