Hesap makinesi lcd ekran kararması?

Başlatan Andromeda, 18 Ocak 2023, 23:15:31

Andromeda

Lcd ekran soldan sağa doğru kararma yaptı.. kenarlarda birşey yok.. orta kısım..
kutuda duruyordu bir iki senedir.. yapacak birşey yok galiba..
markalı nostaljik bir ürün.. yoksa atardım çöpe..
http://www.datamath.org/Sci/Modern/JPEG_TI-36SOLAR.htm#box

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

yas

Isıtma ve soğutma gibi yöntemler denenebilir. Olmazsa hızlı bir şekilde döndürmekte denebilir. Bildiğimden değil sadece fikir olarak aklıma ilk gelenler  ::op

MC_Skywalker

Rutubetli bir ortamda durduysa rutubet iki cam arasına girip lcd de boozulmalar neden oluyor. Benim başıma bazı segment kollarının görünür hale gelemsi gibi birdurum geldi. Cihazın bulunduğu ortam rutubetliydi.

Sozuak

3 tane aynı marka/model  taşınabilir videom var kolleksiyonda. 2 sinin lcdlerinde kararma vardı. Birini bir müddet çalıştırdım kararma gitti diğerini de daha fazla çalıştırdım kararma gitmedi. Sadece segmentlerin olduğu yerler açık etrafları kapkara. LCD leri  hesap makinesinden biraz büyüktür.

Andromeda

https://www.picproje.org/index.php/topic,81617.0.html
.. yukarıdaki konuda muhendisbey in yazdığı polarizör tabakası kararma ile ilgili mi acaba..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

tacettin

internette bir arkadaşın çakmak manyetosunu dışarıya çıkararak, kablosunu bozulan digite deyirip manyetoyu çalıştırdığında digitin düzeltildiğini görmüştüm.

JOKERAS

LCD'yi sökün, LCD ekranın altında gümüş kaplı bir kağıt olacak.
Onu ve diğer Polarize filmleri güzelce temizleyin.
Al üst Yönlerine Dikkat etmeyi unutmayın!

Andromeda

Alıntı yapılan: JOKERAS - 19 Ocak 2023, 13:43:19LCD'yi sökün, LCD ekranın altında gümüş kaplı bir kağıt olacak.
Onu ve diğer Polarize filmleri güzelce temizleyin.
Al üst Yönlerine Dikkat etmeyi unutmayın!

beyaz kağıt mı sökülecek..?
diğer polarize filmler nedir?

Andromeda

.. anladım.. polarize film denen şey bu.. kapakta kalmış.. koruma camı zannettim onu..

serdararikan

Makine direk güneş ışığına maruz kalmış olabilir mi?

Andromeda

Alıntı yapılan: serdararikan - 20 Ocak 2023, 10:53:46Makine direk güneş ışığına maruz kalmış olabilir mi?
Hayır..
sanırım bozulma iki cam arasında.. umut yok yani..
neyi temizleyeceğimide anlamadım.. söküp temizlenecek bir şey gözükmüyor..

Andromeda

Andromeda

beyaz kaplama çok kolay çıktı benim ekranda.. bakalım düzelecek mi..