Düğmesinden kapatılmayan cihazlar gerçekten çok enerji harcar mı? Enerji Ölçer

Başlatan elekTRofizikci, 22 Ocak 2023, 14:37:31

elekTRofizikci

"Düğmesinden kapatılmayan cihazlar gerçekten çok enerji harcar mı? Enerji Ölçer Kullanımı." adlı videom kanalımda.
"Ölçemezseniz kontrol edemezsiniz" parolası gereği, tüketilen enerjiyi bilmek bence önemli.
Çalışmada TV ve uydu cihazının boşta tüketimini ayrıca bir telefonun şarj sürecini inceledim.
İlgilenenlere iyi seyirler.
Cihazın kutu açılımı ise kutu açılım videoları oynatma listesinden izleyebilirsiniz.
#enerji #enerjiölçer #ölçme
https://www.youtube.com/watch?v=61pu1qiV0cU

"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

132kHz

2.6 W bile aslında gerçekten çok yüksek bir değer bence dahili uydu alıcılı led tv ölçme şansınız varsa onu da incelerseniz güzel olur

timpati

Yalnızca bir standby ledi de devrede olsa umurumda değil, bu tip cihazlarda  artık durduk yere yanma, patlama riski hep var. Tembellik etmeyin, yangın çıkması tehlikesi bile var. Kişisel olarak ben yeni nesil hiçbir ürüne güvenmiyorum, standart dışı elektrik dağıtım şebekesine, ev içi tesisatına veya eline yankeski bile değil, bir pense alıp kendine elektrikçi ustası diyenlere hiç güvenmiyorum. Sonuç olarak o an kullanmadığınız tüm cihazları prizden çekin (35 yıllık elektronik mühendisi tavsiyesi)
why mr. anderson, why ?