xiaomi redmi 7A

Başlatan POWER, 12 Şubat 2023, 22:38:21

POWER

İyi geceler,
Kendi kullandığım, xiaomi redmi 7A telefondan, yanlışlıkla internetsiz çalışan fm radyo uygulamasını kaldırdım.Bu uygulama telefonu aldığımda yüklü idi.Bu uygulamayı tekrar yüklemek için uğraştım ama başarılı olamadım.Nasıl bir yöntem kullanarak yapabilirim?
TB6BKG

gevv

telefonu sıfırlamak istemediğinizi var sayıyorum burada  orjinal uygulamalar var  güvenmiyorsanız  aynı telefondan olan tanıdık varsa  uygulama paylaş kullanarak  alabilirsiniz. 

tahminimce  uygulama dosyası data kılasörlerinden birinde olabilir ayarlardan gizli dosyaları göster yapıp dosya yöneticisi veya pc üzerinden bakın  ismi  com.miui.fm.xxxxxxx  gibi olabilir.

biliyorsunuzdur ama yinede ekleyeyim;

Alıntı YapPlay Store Dışarıdan Uygulama Yükleme İzni

İlk olarak Android işletim sistemli akıllı telefonunuza indirmiş olduğunuz dosyanın uzantısının .APK olmasından emin olun. APK Android telefonlara yüklenebilir Oyun ve Uygulamaların uzantısıdır.

Örnek vermek gerekirse: Telefona indirdiğiniz dosya gncbilgiuygulam.apk olmalıdır. Android işletim sistemli akıllı telefonunuz bilinmeyen uygulamalara karşı yükleme izni isteyecek ve sizin onay vermeniz durumunda da uygulamanın indirme işlemi başlayacaktır.

Uygulama veya Oyun uygulamasını Android telefonunuza indirdikten sonra. Telefonunuzun Ayarlar menüsünden Uygulamalar – Bilinmeyen Kaynaklar (Market dışı programlar) açılmış olması gerekmektedir. (Bazı telefonlarda Ayarlar – Güvenlik – Bilinmeyen Kaynaklar)

Yani kısaca indirilen Apk. uzantılı dosyayı kurmak içinse Ayarlar>Güvenlik>Bilinmeyen kaynaklara izin ver özelliğini açık konuma getirip yükleme işleminin yapılması gerekmektedir.

POWER

telefonu sıfırlamak ilk aklıma gelendi.telefonu ilk aldığım zaman bir iki güncelleme almıştı.bildiğim kadarıyla şu anda bu model güncelleme almıyor.sıfırlama yaptığım zaman android-9 düşecek şimdi android-10 güncelleme alamadığım için android-9 kalacağım doğrumu hocam? birde verdiğiniz adresteki apk dosyalarına güvenebilirmiyim?
TB6BKG

gevv

Resmi web sitesinde indirilebilir güncelleme veriyordur büyük ihtimal oradan kontrol edin tarihleri

Benim meuzi güncelleme almadı son güncellemeyi sitesinden indirip kurmuştum sürümler aynıydı

Fm uygulaması olan siteyi hiç kullanmadım ama bilindik bir site

Önlem olarak önce nod32 uygulaması indirirsiniz sonra fm uyfulamasını ardından neti kesip uygulamayı kurarsınız nod32 uyarı vermezse + tarama yaparsınız yine bir şey çıkmazsa sorun yoktur büyük ihtimal.

Olmadı en sağlamı uygulama paylaş veya kışasörsen bulma olur (buluna bilirse tabiki)

POWER

siteden 10-11 değişik uygulama indirdim fakat yükleme esnasında problem çıkıyor,yükleme tamamlanmadı gibi mesaj veriyor.başka siteden bir başka uygulama indirip yükledim çalıştı fakat dili çince ingilizce desteği vardı fakat çince olduğu için dil ayarını bulamadım uğraşıyorum.
TB6BKG