Kaynak makinesi yapımı

Başlatan SavcıTurgut, 08 Nisan 2023, 21:42:26

SavcıTurgut

s.a  dostlar  ;
geçen gün sosyal medyada bir sayfada gördüm kaynak makinesi şeması paylaşılmıştı  benim aklıma şu geldi  12 V  veya 24 V  ile çalışan ev bahçe  v.s  işlerde  kullanılacak türden mini  kaynak makinesi  yapılabilir mi  acaba  ??   yada böyle  bir çalışma  yapan oldu mu aramızda  ??
mesela  youtube de  böyle  bir video var ben bunu akü ile  değil 6 Watlık trafo ile yaptım olmadı..

mg1980

Küçük trafolarla yapma şansı yok sanırım. Mikrodalga fırın trafolarıyla punta kaynağı yapılabiliyor.. ayrıca süper kapasitörlerle de pillere vs. punta kaynağı yapılabiliyor..

power20

Alıntı yapılan: SavcıTurgut - 08 Nisan 2023, 21:42:26bunu akü ile  değil 6 Watlık trafo ile
6w trafonun akım kabiliyeti  akü ile kıyaslandığında sinek vızıltısı gibi olur.  Büyük bir aküyle denerseniz çalışacaktır.   (araba aküsü)

SavcıTurgut

Alıntı yapılan: COM1 - 09 Nisan 2023, 00:35:126w trafonun akım kabiliyeti  akü ile kıyaslandığında sinek vızıltısı gibi olur.  Büyük bir aküyle denerseniz çalışacaktır.   (araba aküsü)

tmm  güzel  diyorsunuz  da  peki  akü bitince ne olacak peki ??? :du:  :du:

power20

Seyyar olacak. Şebekeden doldur boşalt

Sozuak

Yapışmasın diye saf dc değil dalgalı akım olur.

SavcıTurgut

Alıntı yapılan: COM1 - 09 Nisan 2023, 11:46:43Seyyar olacak. Şebekeden doldur boşalt

Valla  pek aklım ermedi  bu işe ?  :du:  :du: