Televizyon alıp, panelini sorgulamak İsteyenler

Başlatan cevat1, 09 Nisan 2023, 17:42:51

cevat1

power20

"tüketiciler olarak" sorgulanacakmış . bu bilgileri "tüketicinin" öğrenmesi lazım diyor.     
Tüketicinin bu  detaylarla ne işi olur?

SavcıTurgut

Alıntı yapılan: COM1 - 09 Nisan 2023, 18:31:02"tüketiciler olarak" sorgulanacakmış . bu bilgileri "tüketicinin" öğrenmesi lazım diyor.     
Tüketicinin bu  detaylarla ne işi olur?

haklısın ustam valla ben bile bu kadar çok panel çeşidinin  olup olmadığını şimdi öğrendim ...
hangi çeşit panel  ne işe yarar kaç çipi  var bunları  kaç tane tüketici  biliyor ki ?

Sozuak

Bu adamın videolarını izleyin.

Aynı marka-model TV de ay-yıl farkıyla üretimde panel değişimi yapılabildiği için birinin çok memnun kaldığı tv  diğerinde  hayal kırıklığı yaratıyor. Artık 5-10 bin TL den aşağı para vermeyeceğinizi düşünecek olursak benim bile kafamı kurcalayan bir sorundu bu.

NE gerek var kiee diye düşünmeyin. Çok çok önemli. Özellikle ülkemizde  global markaların yurtdışındaki  aynı modelleri ülkemizde  düşük kalite (hem teknik hem kusur olarak)  panellerle satılıyor. Yurt dışında 5 yıldız 10 numara şeklinde beğenilen modeli alıp  lanet olsun bu mu iyi model diyebiliyorsunuz. Ha Sony alırım parası önemli değil derseniz hakikaten memnun kalırsınız çünkü Sony böyle ayak oyunları yapmaz aynı paneli koyup satar.  Sony dışındaki  pazar payı yüksek Samsung, LG ve yerli üretimlerde  sıradan kullanıcı farkına bile varmayabiliyor ama  bu ciddi bir sorun.  Sonra servis çağırırsınız bunda bulutlanma var, ölü piksel, ışık sızması sonra bunlar böyle derler ardından gözünüze batmaya başlar. 10 yıl en az kullanacağınız ürünün  düzgün olmasını istersiniz. Hareketli görüntülerdeki performansı  zaten hayal kırıklığı yaratır bir de. Adam panelin sacını inceltmiş, led barlardan ısınma (panel sacı soğutucu olarak iş görür) nedeni ile difüzör plastikleri  dalga dalga oluyor zamanla sonra bakıyorsunuz  ışık homojen değil yada  COF denen çipler 8-10 tane olması gerekirken adam 5-6 tane koymuş görüntü kırılarak oynuyor vs vs.

En basitinden  Bende Epson TW5910 projeksiyon vardı. Hareketli görüntülerde  fark edeceğiniz blurlanma sorunları vardı tw-9100 aldım görüntü akıyor, gözü yormadan.  Bunun TV de ve sürekli olduğunu düşünün ne film izletir ne maç izletir.