Android basit program

Başlatan Maxim, 24 Nisan 2023, 18:51:46

Maxim

Herkese merhaba
Basit bir program yapmak istiyorum fakat sifir bilgim var.
Bluetooth uzerinden gelecek degerleri cep telefonunda gormek istiyorum.
Süslü püslü birsey olmayacak.

Hangi programi kullanarak yaparim?
Bana kabaca bir yol gosterebilirmisiniz?

MC_Skywalker

ChatGPT den kaçıp foruma gelmiştim, dayanamayıp sizin sorunuzu ona sordum.  8-)  ::op  :du:

Alıntı yapılan: Maxim - 24 Nisan 2023, 18:51:46Herkese merhaba
Basit bir program yapmak istiyorum fakat sifir bilgim var.
Bluetooth uzerinden gelecek degerleri cep telefonunda gormek istiyorum.
Süslü püslü birsey olmayacak.

Hangi programi kullanarak yaparim?
Bana kabaca bir yol gosterebilirmisiniz?

Alıntı YapMerhaba! Bluetooth üzerinden veri almak için, Android Studio kullanarak bir Android uygulaması oluşturabilirsiniz. Android Studio, Android uygulamalarını oluşturmak için en yaygın kullanılan programlardan biridir ve ücretsiz olarak kullanılabilir.

İşlem adımlarını kabaca anlatmak gerekirse:

1. İlk olarak, Android Studio'yu indirin ve kurun.
2. Yeni bir proje oluşturun ve proje adını ve konumunu belirleyin.
3. Tasarım ekranında bir arayüz oluşturun. Bluetooth verilerini göstermek için bir TextView veya bir liste kullanabilirsiniz.
4. Android Manifest dosyasına Bluetooth izni ekleyin. Bu, uygulamanızın Bluetooth kullanmasına izin verecektir.
5. Bluetooth cihazları taramak ve cihazlardan veri almak için BluetoothAdapter sınıfını kullanın.
6. Alınan verileri TextView veya liste gibi bir görünümde gösterin.

Bu işlem adımları sizi başlangıç ��için yeterince ileri götürecektir. Ancak, bu işlem adımları yeterli olmayabilir ve detaylı bir kodlama gerektirebilir. Ayrıca, Bluetooth cihazlarınızın API sürümüne ve bağlantı yöntemine bağlı olarak işlem adımları değişebilir.

Bu nedenle, Android Studio'yu kullanarak Bluetooth uygulamaları oluşturmanıza yardımcı olacak birçok kaynak ve örnek kod mevcuttur. Bu kaynakları inceleyerek ilerleyebilirsiniz.

Son olarak, Bluetooth cihazlarınızın programlama için uygun olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bazı cihazlar programlama için uygun olmayabilir ve veri aktarımı için özel bir yazılım kullanılması gerekebilir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Başarılar!

power20

Android Studio  basit bir şey değil.  soğutur.
basit android program  için APP inventor 2 ideal. hatta hiç "yazmadan " program yapılıyor.

yas

İstediğiniz sadece veri izlemekse program yapmadan da bunu başarabilirsiniz. Google play üzerinden hazır terminal programlardan birini indirin bağlantı noktası olarak bluetooth u kullanın.

Z80

"Blueterm" bunu yükleyip bir deneyin.

sigmoid

Serial Bluetooth Terminal programını kullanabilirsiniz.

Arduino için custom bir kontrol programı yapmak isterseniz remotexy de araştırabilirsiniz.

Melih1802

IOS içinde görsel hazırlanabilen, böyle bir program var mıdır?

sifirzero

web site

Merhaba web sitede cesitli ornekler var. mit appninventor basit ve kolay kullanimi.
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

dnacikaya

B4x inceleyin ücretsiz ve iphone içinde uygulama hazırlayabilirsiniz. Kullanımı kolay.

https://www.b4x.com/

DaRt

Ben de yakın zamanda böyle bir şeye ihtiyaç duydum. Yaptığım bira kaynatma kazanına arduino ile bir kontrol ünitesi ekledim. Arduino ile HC-05 haberleştirdim. Sıfır bilgi ile yazdığım android programı ile akıllı telefon ve bira kaynatma kazanı arası haberleşme yaptım. Böylece envai çeşit buton, pot vb. olmadan sadece telefon üzerinden parametre ayarı yapabildim.
Benim başlangıç noktam android studio indirip internette bulduğum basit bluetooth uygulamalarını incelemek oldu. Eğer isterseniz android studio ile yazdığım basit programı gönderebilirim. Yol gösterebilir size.

Maxim

Gene harika cevaplar geldi teşekkürler hepinize
Ben ufaktan girişeyim bakayım bu işe

@DaRt hocam belki faydası olur.
maxiq4@yahoo.com

Maxim

bişey sorucam
app inventor ile denemek için uyduruk boş bir apk dosyası yarattım
onu cep telefonuma yüklerken;
google play tarafından güvenli olmayan uygulama engellendi mesajı geliyor
olsun yükle falan diyorsun yüklüyor ama sonra uygulamayı güvenlik kontrolüne gönderilsinmi soruyor

bu mesajlar her denemede çıkacakmı acaba? nasıl bir yol izlenir?

dnacikaya

Apknın imzalanması gerekiyor android developer sertifikası ile. Aksi takdirde bu uyarıyı sürekli verir.

power20

Uygun ayar yapılırsa her defasında göndermek için sormuyor.
Yüklenen apk ismi hep aynı olsun.

Play protect ayarından...

Mr.Thinking

"dabble" uygulamasını direk indirip içindekilerde olan terminalden görebilirsin.
ego=1/Knowledge