2 adet fırçasız motor sürücüyü paralel bağlama hakkında

Başlatan tekosis, 24 Nisan 2023, 21:20:27

tekosis

Arkadaşlar selamünaleyküm. Elimizde bir tane 1500 watt fırçasız motor 2 tane de 1200 watt tam sinüs çıkışlı motor sürücü var. Motor sürücüler aynı marka ve özellikte. Her bir motor sürücü motora bağlandığında motoru çalıştırabiliyor ancak biraz yüklendiğimizde ısınıyor. Bu motor sürücüleri paralel bağlarsam sizce neler olabilir? Aynı özellikte olduklarından bu motor sürücüler birbirlerine yük bindirmezler, aynı fazla çalışırlar, gaz pedalına da aynı tepkiyi verirler diye düşünüyorum. Bu şekilde deneme yapanınız oldu mu fikriniz nedir arkadaşlar?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

mehmet

Güç komponentlerini değiştirme imkanınız
olabilir mi?
Yoksa -bence- paralel bağlamak sıkıntı
çıkarır.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

tekosis

Üzerinde hiçbir değişiklik yapamam sadece paralel bağlantı yapabilirim başka bir opsiyonum yok ama bence de sorun olur birinden birisi patlar.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Erol YILMAZ

Bahsettiğiniz İki farklı BLDC sürücü paralel olarak hayatta çalışmaz.

132kHz

Muhtemelen patlama ile sonuclanacaktir fazlarin anahtarlanmasinda bir zamanlama var iki farkli motor surucu paralel baglaninca ornegin bir surucu ilk fazi + kutbuna baglarken diger srucu ayni fazi - kubuna baglayabilir ve muhtemelen patlama ile sonuclanir

Sozuak

Moslari daha dusuk iletim direncine sahip tiplerle degistirin ya da uygun sekilde sayisini arttirin. Senkron  girisi olup senkronize halde paralelleseniz bile gerilim farki oldugunda sorun cikartir. Bir diger secenek ise maks rpm yi sinirlamaniz.