xlinx spartan cip değiştirme

Başlatan fractal, 25 Mayıs 2023, 21:53:26

fractal

selamlar;

elektronik kartımda fpga bacakları koptu.bildiğim kadarıyla fpga larda program olmuyor.her aacıldığında bir epromdan porgram yuklenıyor oğle çalışıyor.cipi değiştirsem kartım çalışırmı?

teşekkurler..
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

gevv

merhaba,  bilgim yok ama  entegre uygun ise  tamir etmeyi deneyebilirsiniz  http://chukaev.ru54.com/tvga.htm

Ersin

yilmaz_kk

Merhabalar,
FPGA değiştirirsen çalışmaz. FPGA çipinin derlenmesi gerekmektedir.

İyi çalışmalar.

muuzoo

Alıntı yapılan: fractal - 25 Mayıs 2023, 21:53:26selamlar;

elektronik kartımda fpga bacakları koptu.bildiğim kadarıyla fpga larda program olmuyor.her aacıldığında bir epromdan porgram yuklenıyor oğle çalışıyor.cipi değiştirsem kartım çalışırmı?

teşekkurler..

Biraz daha detay vermeniz lazım. Mesela Spartan 3 Ailesinin dahili flash içeren "AN" uzantılı serileri mevcut. Eğer o aileden biri ise maalesef mumkün olmayacaktır. Onun dışında birebir aynı entegreyi bulursanız ve özellikle bir koruma konmadı ise ki çeşitli yöntemler mevcut, cihazınız çalışır hale gelecektir.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

fractal

çipim budur.

Restantum cogniscutur Quantum deligutur

muuzoo

Alıntı yapılan: fractal - 27 Mayıs 2023, 17:39:13çipim budur.

Gördüğüm kadarıyla özel bir seri değil. Birebir aynı marka modeli bulursanız çalışması lazım eğer özellikle bir koruma önlemi alınmamışsa çalışır.  Kullanılan FLASH entegresine de bakabilir misiniz? FPGA yakınlarında fpga kodunun yüklendiği bir hafıza birimi olması lazım. Onda belki bir güvenlik önlemi vardır. Klavuza göre bu serilerde çeşitli güvenlik yöntemleri mevcut. O yüzden net bir şey söylemek zor kesin çalışması ile alakalı.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...