DFPLAYER sorunu

Başlatan fay_elektronik, 01 Haziran 2023, 23:17:36

fay_elektronik

arkadaşlar piyasadan dfplayer diye satılan mp3-tf-16 diye modül aldım bu üründe hem usb den hem tf karttan müzik çaldıramıyorum usb takılıyken sadece usb den çalıyor sorunu çözemedim elimde eskilerden olan var o sorunsuz çalışıyor kaynağı hem usb hem tf seçerek müzik çaldırabiliyorum yazılımsal bir sorun değil bu ürünlerde aynı anda hem usb hende tf karttan müzik çalabilen varsa yardımcı olabilirmi

POWER

Bu modülden yeni iki tane aldım.Fakat ben sd kart kullanıyorum.İkisini hiç kullanmadım.Yarın deneyeceğim.
TB6BKG

POWER

Alıntı yapılan: fay_elektronik - 01 Haziran 2023, 23:17:36aynı anda hem usb hende tf karttan müzik çalabilen varsa yardımcı olabilirmi
malesef aynı anda olmuyor.kaynak seçimi komutu ile USB/TF/AUX/SLEEP/FLASH donanımlarından bir tanesi seçiliyor. aynı anda ikisinin seçileceği bir seçenek ben göremedim.

TB6BKG

fay_elektronik

eğer iki kaynak takılı iken (usb+tf) usb seçmek için 7E FF 06 09 01 00 01 FE F0 EF Yollamanız gerekir usb ve tf kart içerisine 01 adlı dosya ve o dosyanın icinde 001 002,003,004,gibi isimlerde mp3 dosyası gerekiyor seri olarak 7E FF 06 09 01 00 01 FE F0 EF usb yi seçip ardına 7E FF 06 0F 00 01 04 FE E7 EF Yolluyoruz burada usb içindeki 1. dosyanın 4.müziğini çal diyoruz müzik çalıyor bitiyor ve anons yapmam gerekiyor oda tf kartta sorun burada başlıyor tf kartı seçmek için şu komutu yolluyoruz 7E FF 06 09 00 00 01 00 02 FE EF EF DFplayer tf karta geçecek tf kaynağını seçiyorum belirli bir gecikme verdikten sonra 7E FF 06 0F 00 01 01 FE  EA EF Gönderiyorum burada tf içindeki 01. dosyadan 001.mp3 çal diyorum eski ürünlerim bu şekil çalışıyor yeni ürünler sürekli usb yi seçiyor o kadar şey denedim çözüm bulamadım

ilyas KAYA

Benzer sorunlar yaşadık sonra arduino ile denedik çalıştı. Hatayı bulduk ama unuttum. 😆 siz arduino ile deneyin ve veri çıktısını serial terminalde izleyip aynı kodu gönderin. Sorun sanırım checksum da. Eski checksum ile fark var. Bunlar çakma dfplayer ancak arduino ile çalışması lazım.

fay_elektronik

malesef ardunio ilede çalışmıyor yeni bir ürün sipariş ettim o çalışacakmı bakacaz görecez artık :)