Güncel Mikrodenetleyici önerisi

Başlatan umberto, 16 Haziran 2023, 11:54:53

umberto

Merhaba

3 dijit seven segment'den oluşan basit voltmetre tarzı bir kart yapmam gerekiyor. Seven Segment sürücü entegresi kullanrısam 7 dijital 1 analog I/O yeterli olacak, eğer kullanmadığımı farzedersek 10 dijital 1 analog girişe sahip, adetli bulunabilecek ve ucuz bir mikrodenetleyici arıyorum. ST, TI , Atmel, NXP vs olabilir hiç farketmez. Güç kaynağındna beslenecek, ultra low power vs olmasına gerek yok.

Şu anki şartlarda piyasada bulunabilmesi ve ucuz olması önemli. Halihazırda aliexpressde satılan üzerinde asic bulunan 25- 30tl civarında satılan 3 dijitli seven segment diplay modulelrden daha ucuza maal etmem gerekiyor.

Mikrodenetleyici önerileriniz nedir?

Teşekkürler

makdeniz

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 16 Haziran 2023, 16:18:00Bunlari neyle programliyoruz fiyat çok iyi

16 Haziran 2023, 16:18:34
Bu biraz bana çakma gibi geldi. Genelde orjinal olanlara orjinal diye yazarlar

Çakma değil bildiğim kadarıyla Özdisan NUVOTON işlemcilerini kendisi getiriyor.

NuEclipse IDE'si ile kodu yazıyor Nu-link ile programlıyorsunuz.
NuTool ile pin ayarları ve clock ayarları yapılıyor biraz tanıdık gelmiştir herhalde.
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

EMP_Otto

Merhaba
Bu aralar WCH firmasının ürünleriyle ilgileniyorum.Tam olarak f/p ürünü görünüyor.

http://www.wch-ic.com/products/CH32V003.html

Bu ürün işinizi fazlasıyla görür duruyor.
Bu işler zordur,özveri ister...

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: makdeniz - 16 Haziran 2023, 16:47:27Çakma değil bildiğim kadarıyla Özdisan NUVOTON işlemcilerini kendisi getiriyor.

NuEclipse IDE'si ile kodu yazıyor Nu-link ile programlıyorsunuz.
NuTool ile pin ayarları ve clock ayarları yapılıyor biraz tanıdık gelmiştir herhalde.

Diğer yukarıdaki stm8 ler için demiştim onu hocam.

Bilgi için teşekkür ederim denemek lazım.

ahuramazda

Alıntı yapılan: makdeniz - 16 Haziran 2023, 16:47:27NuEclipse IDE'si ile kodu yazıyor Nu-link ile programlıyorsunuz.

NuEclipse sadece nuvoton'un arm mimariye sahip işlemcilerini derliyor diye biliyorum. 8051 mimarisi için keil kullanılıyor.

makdeniz

Alıntı yapılan: ahuramazda - 16 Haziran 2023, 23:02:56NuEclipse sadece nuvoton'un arm mimariye sahip işlemcilerini derliyor diye biliyorum. 8051 mimarisi için keil kullanılıyor.

Aşağıda tabloda nuvoton işlemci için güzel bilgiler mevcut.

Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

merve damar

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 16 Haziran 2023, 16:18:00Bunlari neyle programliyoruz fiyat çok iyi

16 Haziran 2023, 16:18:34
Bu biraz bana çakma gibi geldi. Genelde orjinal olanlara orjinal diye yazarlar

Ben 3 yıldır kullanıyorum. Fiyat performans açısından bir problem olmadı, stok sıkıntısı da yok özdisan destek veriyor. ms51 serisine de bakabilirsiniz.

19 Haziran 2023, 17:47:15
Alıntı yapılan: ahuramazda - 16 Haziran 2023, 23:02:56NuEclipse sadece nuvoton'un arm mimariye sahip işlemcilerini derliyor diye biliyorum. 8051 mimarisi için keil kullanılıyor.
öyleydi ama artık NuEclipse 8051 için de kullanılabiliyor.

erkan614

Alıntı yapılan: EMP_Otto - 16 Haziran 2023, 18:37:23Merhaba
Bu aralar WCH firmasının ürünleriyle ilgileniyorum.Tam olarak f/p ürünü görünüyor.

http://www.wch-ic.com/products/CH32V003.html

Bu ürün işinizi fazlasıyla görür duruyor.
Burda satış+destek kanalı yoksa nuvoton daha mantıklı

Okan AKÇA

Sadece ozdisan getirdiği ürün için iş yapmak mantıklı değil. Global markette satılan ürünleri kullanmanız daha mantıklı olur.