Li-Po Pil Değişim

Başlatan hsngz, 20 Haziran 2023, 20:24:17

hsngz

Merhabalar,

Ankara içinde Li-Po pil üretimi - değişimi yapan bir yer var mı?

Elimde drone pili olan TB48S (22.6V - 5600 mah) var. Bunun içindeki Li-Po hücrelerini değiştirmek istiyorum kendisi ziyadesiyle şişti..

triyak

Ostim göbekte PB Mobil Enerji var, sahibi yüksel bey pillerle beraber hem bms konusunda hemde sarj cihazları konusunda yardımcı oluyor.

hsngz

Alıntı yapılan: wanted0035 - 21 Haziran 2023, 09:12:23Ostim göbekte PB Mobil Enerji var, sahibi yüksel bey pillerle beraber hem bms konusunda hemde sarj cihazları konusunda yardımcı oluyor.
Hocam maalesef orada Li-Po bu pil için değişim yokmuş

sadece Ankara değil tüm Türkiye olur bu arada

power20

Konu başlığındaki kelimeleri aratınca şöyle bir firma çıktı

https://teknoway.com.tr/lipo-pil-tamiri/

Alıntı YapLipo pil tamiri mümkün değildir; ancak Lipo batarya tamiri mümkündür. Lipo piller en küçük kısa devrede kolaylıkla bozulabilir bu nedenle Lipo pil yapan yerler bu konuda çok dikkatli olmalıdır. Teknoway olarak yaptığımız tüm pilleri özel yalıtım folyosuna sararak sıvı teması ve toz gibi dış etkenlerden tamamen korunaklı hale getiriyoruz. Lipo piller ayrıca hücre başo gerilim değeri 3V altına kesinlikle inmeyecek şekilde planlanarak batarya yapılmalıdır aksi halde sıcaklık değişimleri gibi durumlarda çok kolay bir şekilde şişerek bozulabilirler. Bozulan bir pilin tamiri de mümkün değildir. Lipo pillerin saklanma şartları bile oldukça hassastır ve 3.6V-3.75V arası şarj değerlerine sahip şekilde saklanmalıdırlar. Saklama ortamı serin kuru ve karanlık olmalıdır ve hatta mümkünse özel saklama kapları kullanılmalıdır. Lipo piller iyi bakıldığı sürece asla değişim gerektirmeyerek size fiyat farklarının karşılığını fazlası ile verebilen bir batarya teknolojisine sahiptir.

hsngz

Alıntı yapılan: COM1 - 21 Haziran 2023, 13:38:32Konu başlığındaki kelimeleri aratınca şöyle bir firma çıktı

https://teknoway.com.tr/lipo-pil-tamiri/

maalesef kendileri de yapmıyormuş