Mevcut PCB Elek için yeni çerçeve yapacak firma?

Başlatan power20, 25 Haziran 2023, 20:39:35

power20

Elimde çerçevesiz elek var.  Bunu kendim başka çerçeveye takarak kullanmaya çalıştım. Eski çerçevenin ortasına yapıştırdım.

Gerginliği iyi olmadı pişman oldum.

Bu çerçevesiz çelik eleği, yenibir çerçeveye takarak gerdirecek, profesyonel bir elek haline getirecek firma aranıyor. Anadolu yakası uygundur.

Maliyet sıfır çerçeveli elekten düşük olmalıdır.
Faydası olursa eski çerçeveyi kullanabiliriz.

Melih1802

power20

Fotoğrafı salı günü çrkebilirim.

JLCPB firmasından yaptırdığım dikdörtgen  elektir.

Ortadaki kullanılan kısım 165 x165 cm gibi.

DrFreeman

Alıntı yapılan: COM1 - 25 Haziran 2023, 21:29:37Fotoğrafı salı günü çrkebilirim.

JLCPB firmasından yaptırdığım dikdörtgen  elektir.

Ortadaki kullanılan kısım 165 x165 cm gibi.

Eleğin boyutu nedir tam olarak.
Çerçevesiz printerde kullanılabilir.

Melih1802

power20

Çerçevede yuva elekte orijinal delik yok.  Elek üzerine ben bazı kötü delikler yapmıştım. oradan tel takıp gerdirecektim
 Sonra tırstım. bantla çerçeveli eleğin ortasındaki boş alana yapıştırdım

DrFreeman

Alıntı yapılan: COM1 - 25 Haziran 2023, 23:48:01Delik yok.  ben bazı kötü delikler yapmıştım. oradan tel takıp gerdirecektim
 Sonra tırstım. bantla çerçeveli eleğin ortasındaki boş alana yapıştırdım

Dizgiyi kendiniz cihazla mı yapacaksınız ?

yas

Eğer sorun sadece gerginlikse yani dalgalanma gibi bir hata yoksa ve yapışma sağlamsa bir atımlık daha kurşununuz olabilir. Zaten eski çerçeveyi gözden çıkardığınızı varsayıyorum. Çerçevenin içerisinden karşı paralel kenarların arasına araç krikosu vurarak hafif hafif dışa doğru germeyi deneyin. Eğer yapışma düzgün (dalgasız) ve sağlamsa bir miktar gerilme gerçekleşecektir.

erkan614

Ersin

Uğraşmazlar,yapsalar da sıfır elek fiyatı isterler.

power20

Alıntı yapılan: yas - 26 Haziran 2023, 00:07:24.. araç krikosu vurarak ..
Bunun yerine, takozlu civatalı düzenek ayarlıyorum. Ayar bitiminde sökülür. Olmazsa  çerçeveye kalıcı olarak takılacak V gibi bir metal  ayarlarım. Lehim sürme bölgesi dışında durur. Daimi gerginlik sağlar. Az bir gerginlik ilavesi yetecek

Sorunun çözülebilme ihtimalini sevdim