STMCubeIde Dwarf versiyon düşürme

Başlatan gokhangokcen, 24 Temmuz 2023, 13:53:07

gokhangokcen

Merhabalar, geçen hafta stmcubeide derleyicisine güncelleme geldi ve her zamanki gibi güncellemeyi yükledim. Fakat güncelleme yaptıktan sonra çalışma klasöründe değiştirme yapacağını sordu bende tamam dedikten sonra program açıldı. Sonrasında ise stmcubeide ile derlediğim programın .elf dosyasını STMStudio'da açamamaya başladım. Resimdeki gibi bir hata almaya başladım. Dwarf versiyonu ile ilgili bir hata anladığım kadarı ile. Program 5 olarak üretiyor Stmstudio'nun istediği ise 2-4 aralığında bir versiyon. StmStudio programını güncellemeyi denedim, fakat elimdeki versiyon ile aynı değişen bir şey olmadı. Bu sorunu nasıl çözeceğim konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Bildiğini paylaşmak, Allah'ın verdiği öğrenme yeteneğinin zekatıdır.

gokhangokcen

STMCubeIde fazla kullanan yok sanırım, konuyla alakalı yardımcı olabilir misiniz?

gokhangokcen

Sorunu çözdüm, belki birilerinin işine yarar.
Son güncelleme ile workspace içinde güncelleme gelmiş. Bu yüzden GNU Tools versiyonu 10.3 iken 11.3 olarak değişmiş. Bunu düzeltmenin yolu ise;
Project/Properties/C-C++ Build'in altında Settings sekmesinde MCU Toolchain kısmındaki GNU Tools versiyonunu bir eski versiyonu yükleyip seçtikten sonra sorunum düzeldi.