TI C2000 ailesi için programlayıcı

Başlatan quarko, 22 Ağustos 2023, 12:01:43

quarko

Merhaba,

Texas Instruments C2000 ailesi için aşağıdaki programlayıcıyı kullanan biri var mıdır acaba ? Aliexpress üzerinden satın almak istiyorum ama güvenemiyorum, çalışmazsa diye. (Ayrıca elinde olup kullanmayan varsa, değerlendirebilirim.)

"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

kralsam

Acil lazımsa burada var. Daha önce aldım kullanıyorum: https://robiz.net/xds100v2?search=xds100&description=true

22 Ağustos 2023, 12:44:17
Alıntı yapılan: kralsam - 22 Ağustos 2023, 12:43:33Acil lazımsa burada var. Daha önce aldım kullanıyorum: https://robiz.net/xds100v2?search=xds100&description=true

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam C2000 ailesi segger jlink ile de programlanabiliyor.

quarko

Alıntı yapılan: kralsam - 22 Ağustos 2023, 12:43:33Acil lazımsa burada var. Daha önce aldım kullanıyorum: https://robiz.net/xds100v2?search=xds100&description=true

Çok acil değil aslında. Bende o linkteki ürünü gördüm. İletişime geçip sordum ama onlar da kesin bilgi veremiyorlar. Çalışmayacaksa boşuna da almak istemiyorum. Aliexpressten XDS110 almıştım, çalışmadı. Aynısını yaşamak istemiyorum.

Robiz deki bu ürün, Code Composer ın güncel versiyonuyla sıkıntı çıkarır mı acaba ? En güncel 12.4 versiyonu var şu anda. Deneme imkanınız olabilir mi @kralsam
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

sinus

Elinizde C2000 Piccolo varsa, işlemciniz uygunsa onunla deneme yapabilirsiniz. Üzerinde XDS100 var. (Denemedim)

En azından daha ucuz ve orjinal bir ürüne sahip olabilirsiniz.

Msp430'da programlayıcıyı ayırabiliyordunuz bunda biraz saklamışlar ama olabilir diye düşünüyorum.

quarko

Aliexpress ten aldım bakalım, bir adet XDS100-V2. Geldiğinde test eder, sonucu paylaşırım.

kralsam

Alıntı yapılan: quarko - 22 Ağustos 2023, 13:33:09Çok acil değil aslında. Bende o linkteki ürünü gördüm. İletişime geçip sordum ama onlar da kesin bilgi veremiyorlar. Çalışmayacaksa boşuna da almak istemiyorum. Aliexpressten XDS110 almıştım, çalışmadı. Aynısını yaşamak istemiyorum.

Robiz deki bu ürün, Code Composer ın güncel versiyonuyla sıkıntı çıkarır mı acaba ? En güncel 12.4 versiyonu var şu anda. Deneme imkanınız olabilir mi @kralsam

Bende CCS 11 kullanıyormuşum. Şuan versiyon değişikliği yapamam yapsam da hazırda C2000 ailesinden ürün yok. Gerçi şuan ofiste diğerinden de yok.

Zaten ben bağlayınca firmware update etmişti programlayıcı diye hatırlıyorum. Orjinali gereksiz pahalı.

quarko

Evet. Orjinalinden zaten yok. Olsa bile gereksiz pahalı. Bir gelsin bakalım, güncel versiyon ile çalışıyor mu, durum nedir görelim. Teşekkürler hocam.

quarko

Alıntı yapılan: quarko - 23 Ağustos 2023, 13:39:29Aliexpress ten aldım bakalım, bir adet XDS100-V2. Geldiğinde test eder, sonucu paylaşırım.

Ürün dün elime ulaştı. Denedim, çalışıyor. Uniflash üzerinden de test ettim. Problem yok. ::ok