ISM Band RF Receiver IC

Başlatan umberto, 23 Ekim 2023, 17:34:10

umberto

Selamlar

Piyasada kablosuz alarm sistemlerinde kullanılan bazı sensör modulleri var. İçlerinde AA size tipinde Li-Ion piller ile 1-2 yıl RF olarak çalışabilecek şekilde tasarımı yapılmış. tahmin ettiğim kadarıyla bunlar Bluetooth 5.0 yada Wi-Fi üzerinden merkez üniteye bağlantı kuruyorlar.

Hobi amaçlı pilli bir RF alıcılı lamba tasarlayacağım. İçinde 18650 pil koymayı düşünüyorum. Sub 1 Ghz ve 433 mhz piyasada satılan akıllı öğrenebilir kumandalar ile kontrol etmek istiyorum. TI in CC1100 tipi ürünlerini inceledim. Bunlar uyku modunda nano amper seviyelerinde akım tüketiyorlar. Uyku modunda iken uzaktan gönderilen RF sinyali ile interrupt olarak uyanıp standart çalışma moduna mı geçiriliyor? Daha önce bu tip projelerde ARX34 tipi hazır hibrit alıcılar kullandığım için TI gibi transceiver IC lerde çok tecrübem olmadığından siz tecrübeli arkadaşların önerilerine ihtiyacım var.

Ultra düşük güç tüketimi olan RF alıcı olarak ne önerirsiniz?

Teşekkürler

triyak

Tarif ettiğiniz kablosuz alarm vs işleri için rfm69hcw kullanılıyor, sizde kullanabilirsiniz.
Bluetooth üzerinden kontrol etmek isterseniz de nrf52840 tarzı chipleri kullanın, esp serisinden uzak durun, kullanımı kolay olsada pilli uygulamalar için güç açısındq uygun değiller.