Fnirshi 1014d osilaskop tavsiye

Başlatan papsukkal, 12 Kasım 2023, 13:48:44

papsukkal

Son zamanlarda Fnirshi 1014d osilaskop fiyat avantajı ile bana çok cazip gelmeye başladı. Yabancı Youtube kanallarında detaylı incelemeler var ama anlatılanların tamamını anlayamıyorum. Türkçe olan kanallarda da sadece olumlu incelemeler var.

Mesela 100MHz lanse edilmesine rağmen ortalama 80 MHz üzerindeki sinyali okuyamadığını biliyorum. Yüksek frekanslar ile ilgim olmadığından bu kusur benim için 4500 Tl lik bir fiyat karşılığında göz yumabileceğim bir kusur.

kullanan var mı? Bu osilaskop hakkında bilgileriniz-tecrübeleriniz nelerdir? 4500 Tl verdiğime değer mi ölçüm hataları var mı? avantajları, handikapları nelerdir?

JOKERAS

Alın derim.Bu paraya Scopmu var.Ben kullanıyorum.Tabiki Kaliteli scoplar gibi olmayacak.
Ama işinizi görür.Zaten scopun görevi size Sinyallerdeki hataları gösterir,fikir verir.
Sinyal Jeneratörü olarakta işinize yarar.Hoşuma gitmeyen noktası Role sesleri.
Dediğim gibi Sudan ucuz.Eskiden ölçü aletini bu paraya alamazdık.

ilyas KAYA

Kayıt özelliği filan gayet güzel bende var kullanıyorum. Bir çok iş için yeterli. Profesyonel değil belki ancak gerçekten de iş görür. Ucuz. Sinyal jeneratoru bile bu para zaten. :)

papsukkal

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: papsukkal - 12 Kasım 2023, 19:10:44Zaten profesyonel kullanilmayacak.

Cevaplar için teşekkür ederim.

Bir de farklı markalarda fnirshi 1014d satılıyor. Pepisky, mayio v.s. ama resimleri hepsi de fnirshi. Aynı ürün müdür? Mesela linkteki ürün.

https://www.google.com/shopping/product/2223697944767315538?q=pepisky+1014d&client=ms-android-samsung-gs-trev1&sca_esv=581731286&biw=384&bih=751&tbs=vw:g&sxsrf=AM9HkKkxk91zajF_weQtl5xEV6kMdyuetQ:1699805355857&prds=eto:15874100462669385811_0,cdl:1,prmr:1,pid:6118176029032585603,cs:1

Benim aldığım satıcı da farklı bir marka olarak satıyor du ama resimdeki ne ise o geldi. Benim aldığım saticida kalmamış gönderemiyorum demiş bir arkadaşa.

Siz yinede sorun saticiya

JOKERAS

Hepsi aynı.Hepsini bir Firma üretiyormuş.Nereden biliyorsun diyebilirsiniz.
Aliexpresste benim aldığım zamanlar 220$ dı.Çinli bir Hatun tanıyorum,başka ürünler aldığım birisi.Aklıma geldi Almadan önce ona da sordum.Hah!Hatun bunu üreten firmanın patronunun tanıyormuş.
50$ dedi.Gümrük,nakliye ıvır zıvır 87$ a geldi.

Kısaca hepsi aynı.Bir ara Rigol vardı bayağı ucuzdu artık değil.Bu da öyle olacak Çin malları giderek daha pahalı olacak.Bu benim tahminim.

papsukkal

Rigola da baktım. Bunun en az 4 katı fiyatı var. Verdim siparişi amazon tr den. 3 taksit 3800 e geldi. Oldukça hesaplı. Umarım hayal kırıklığı olmaz.

cevat1

Alıntı yapılan: papsukkal - 12 Kasım 2023, 21:13:26Rigola da baktım. Bunun en az 4 katı fiyatı var. Verdim siparişi amazon tr den. 3 taksit 3800 e geldi. Oldukça hesaplı. Umarım hayal kırıklığı olmaz.

Hayırlı olsun. Amatör ve hobi işlemler için iyi, fiyatı uygun.
Pro işlemler için yetersiz; hata oranı yüksek diye,  pek önerilmiyor.

papsukkal

Şimdilik hassas ölçümler ile işim yok. Mesela 2596 çıkışındaki gürültüyü görsem, işlemci kristalini incelesem yeter. Zaten bu bana yetmeyene kadar ben hobiden emekli olurum😄

analog06

Hocam daha once bahsettıgınız osıloskobu kullanmıs bırı olarak , Hantek markasını da incelemenizi öneririm uygun fıyatlı ürünleri var.

frat

Fnirsi için maalesef yazılım tarafında çok zayıf olduklarını söyleyebilirim. Daha önce bir cep osiloskopu almıştım, basit bir kalibrasyonla çözülebilecek bir sorun için bile firmware yazmadılar, iade de yapmadılar. Bir çok incelemede de bu tür zayıflıklarını okumuştum. Bu rakamlara PC usb osiloskop da çok mantıklı olabilirdi.
DataCNC ve Robotus Mühendislik Kurucusu // https://www.robotus.net & https://www.datacnc.com

papsukkal

Maalesef kargo yola çıktı artık. Gelsin inceleyeceğim. Çok öyle hassas ölçümler peşinde değilim. Umarım işimi görür.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: analog06 - 13 Kasım 2023, 08:43:34Hocam daha once bahsettıgınız osıloskobu kullanmıs bırı olarak , Hantek markasını da incelemenizi öneririm uygun fıyatlı ürünleri var.

Görüntü tuş dizilişi filan hepsi aynı sadece renk farkı var

papsukkal

İlyas hocam sadece renk değil. Hantek 100 MHz üzerinde rahat okuma yapabiliyor. Fnirshi 80 civarı tıkanıyor. Gönül ister ki güzel bir şey olsun. Ama çok fazla bütçe de ayıramıyorum maalesef. Sonuçta ticari amaçla kullanılmayacak.

argeman

Umarım Banaoni isimli satıcıdan almamışsınızdır, 3500 TL ye satın aldım fakat gönderemiyorum dedi 20 gün sonra, tekrar başka bir satıcıdan almaya kalktım fakat min. 4080 TL olmuş fiyatlar, tekrar şansımı denicem bakalım. Hangi satıcıdan aldınız? 4080 den aşağı fiyat bulamadım.