Çin’den dizgili ve yüksek adetli kart getirtmek.

Başlatan Melih1802, 20 Aralık 2023, 20:07:34

Melih1802

Çinden yüksek adetli ve dizgisi yapılmış kart getirtmek istiyorum. Bu konu hakkında çalışmış olduğunuz firma var mı? Görüşlerinizi yazar mısınız.
Not: Sadece tecrübe ettiğiniz firma veya diğer yöntemleri paylaşımanızı istiyorum

erkan614

kaç adet getireceksiniz
yüksek adetten kastınız 100.000 civarında ise avantajlı
10 ila 20 bin arası ise avantajsiz olur

odemiriz

JLC ile prototip ve az adetli (50 -200 adet) kartların smd dizgisini yaptırarak getiriyorum.
Burda dikkat edilmesi gereken gümrükçümüzün uyarısı : eğer dizilen kart bitmiş ürüne çok yakın olursa sıkıntı çıkabilir bitmiş ürün gibi işlem görür. Yani konnektörleri takılı büyük tht malzemeleri takılı olursa gibi.
Sadece smd dizgisi yapılan yarı mamül gibi ise sorun yok.

gevv

5..10k için arrowdan kart ve malzeme alıyorduk özdisan da dizdiriyorduk.

Baya zaman geçti şuan fiyat olarak uygun yöntem olmayabilir.

wtrk

odemirize katılıyorum. Adet önemli bende 30-40 adet dizili bastırdığım oldu ancak daha fazlasını denemedim. Bitmiş kartlara extra fazla para alabilirler.
NoBody Can Stop Me!!!!!

Melih1802

Özelden yazan bazı arkadaşlar soruyu net anlayamamış.

Tasarımcı aramıyorum, bunu zaten ben yapıyorum.

Derdim dizgisimi yaptırdığım kartları çin' den sorunsuz getirmek.

Cevap yazmadan önce, soruyu okursanız çok sevinirim.

DrFreeman

Dizgiyi ülke içinde yaptırmayı neden düşünmüyorsunuz?

farukozer23

Aydınlatma firmaları bu şekilde yapıyorlar. PCB kasa, kablo ayrı ayrı getirtip burada topluyorlar. Ama nasıl yaptıklarını bilmiyorum.

PCB'nin 60V'un altında çalıştığını ispatlayamazsanız ürünler LVD testine tutulamk üzere TSE'ye sevk edilir.

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: farukozer23 - 25 Mart 2024, 14:53:19Aydınlatma firmaları bu şekilde yapıyorlar. PCB kasa, kablo ayrı ayrı getirtip burada topluyorlar. Ama nasıl yaptıklarını bilmiyorum.

PCB'nin 60V'un altında çalıştığını ispatlayamazsanız ürünler LVD testine tutulamk üzere TSE'ye sevk edilir.

bu konu yeni yasaklar mevzusu mu ? tam net bilgiye nereden ulaşabilirim?

farukozer23

Yeni değil. Yaklaşık 6 yıldır bu konu mevcut. Net bilgi bende yok ama çalıştığım firmada bu konu ile ara ara karşılaşıyoruz. Sürekli ithal ettiğimiz ürünü bazen gümrük TSE'ye sevk ediyor. Biz de TSE'ye ürünün 12V ile çalıştığını datasheetler ile ispat edip testten muaf ediyoruz. Neden böyle olduğunu anlamıyorum. Aynı ürün bazen TSE'ye gönderiliyor bazen gönderilmiyor.

wtrk

Alıntı yapılan: farukozer23 - 26 Mart 2024, 09:31:20Yeni değil. Yaklaşık 6 yıldır bu konu mevcut. Net bilgi bende yok ama çalıştığım firmada bu konu ile ara ara karşılaşıyoruz. Sürekli ithal ettiğimiz ürünü bazen gümrük TSE'ye sevk ediyor. Biz de TSE'ye ürünün 12V ile çalıştığını datasheetler ile ispat edip testten muaf ediyoruz. Neden böyle olduğunu anlamıyorum. Aynı ürün bazen TSE'ye gönderiliyor bazen gönderilmiyor.

TSE değilde Tareks olaiblir mi hocam ? Bizde yıllardır yurt dışından getirdiğimiz ürünler vardı son 2 yıldır özellikle elektronik ürünleri tareks denetyimine tabi tutuyorlar, kalite, güvenlik sertifikalarını vs istiyorlar. Eğer yoksa geçmiyor maalesef.Geçtiğimiz yıl geçen ürünler bu yıl geçmedi.
NoBody Can Stop Me!!!!!

farukozer23

Bizde TSE'ye sevk ediyorlar. Hatta bizzat TSE'ye gidip oradakileri ikna ediyoruz bazen. Randevusuz da kabul etmiyorlar. Ortada kaldığımız da oldu.