Oppo watch ekran değişimi

Başlatan frkcn, 04 Ocak 2024, 11:27:11

frkcn

Selamlar,

Oppo watch saatimin dokunmatik ekranı bozuldu. Değişmesi gerekiyor. Ekranı temin ettim. Civardaki telefon onarım servislerine başvursamda ufak iş olduğu için malesef kimse yanaşmıyor. (Esnaflık bitmiş) evde 3d yazıcı tablamda ısıtıp denedim olmadı çok kuvvetli yapıştırmışlar. Kırmayı denedim yankeski ve tornavida ile vurdum çizilmedi bile :du:

Önerisi olan varmı.

Bugün ömrümün geride kalan son günü...

gevv

power20

Bu değişim videolarında eksiklik olabilir.
Farklı kaynaklardan doğrulamak yararlı.

Ben telefon pil değişimi için video izledim. Arka kapağı plastik aparatla güzelce söküyordu. Aynen denedim kabararak pis şekilde söküldü. Meğer önce 50 derece sıcak hava uygulanıyormuş. Videoda bu kısım yoktu. Pili değiştirdim fakat arka kapağın iç boyasında kabarmalar pis pis görünüyor.

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: power20 - 04 Ocak 2024, 21:49:32Bu değişim videolarında eksiklik olabilir.
Farklı kaynaklardan doğrulamak yararlı.

Ben telefon pil değişimi için video izledim. Arka kapağı plastik aparatla güzelce söküyordu. Aynen denedim kabararak pis şekilde söküldü. Meğer önce 50 derece sıcak hava uygulanıyormuş. Videoda bu kısım yoktu. Pili değiştirdim fakat arka kapağın iç boyasında kabarmalar pis pis görünüyor.

Aklında olsun sızdırmazlığı olan telefonların tümünde kapak contası mevcuttur.Pil değişimi yapacağın zaman yada herhangi bir sebeple açacağın zaman conta takımıda almalısın.

sezgin

Ben genelde bulabilirsem service manualden bakıyorum, adım adım tüm yapılması gerekenleri yazıyorlar, özellikle birkaç yıllık ürünlerde veya lenovo gibi markaları bulmak daha rahat oluyordu.

frkcn

Alıntı yapılan: gevv - 04 Ocak 2024, 20:54:25Merhaba,

Evet bu video yu izlemiştim. Ama ekranı nasıl açtığını göstermedi. Açılmış halinden devam etti. Bugün uzun uğraşlar sonunda ekranı kırmayı başardım. 2. Aşamaya geçtim arka kapağı sökmek gerekiyor video da öyle yapmış.

Bu arada sağlam iken gözüm gibi baktığım ekranı o kadar da korumaya gerek yokmuş. Mükemmel sağlam ve çizilmez bir ekranı varmış.

Bugün ömrümün geride kalan son günü...