2 PCB arası bağlantı konnektörü?

Başlatan sigmoid, 06 Ocak 2024, 00:40:17

sigmoid

Alt pcbde mikrodenetleyici ve diğer elemanlar yer alıyor. Üst pcbde sadece buton ve ledler var. Aradaki bağlantıyı flat kablo ve IDC konnectör ile yapıyorum. Fakat smd malzemeler arasında bana kaba bir çözüm gibi geliyor. Alt üst pcb arasında bağlantı yapabileceğim kibar ve ucuz bir çözüm arıyorum. Alt pcb ve üst pcb arası yaklaşık 2.5cm - 3cm arasında

teşekkür ederim.

yas

FFC yada FPC kablo ve konnektörleri en mantıklısı diye düşünüyorum.

triyak

mesafeye uygun erkek pin header lehimleyin. en sağlam ve basit yöntem

fide

2mm dişi erkek header daha kısa mesafe için çok uygun ama 3cm için uygun değil.  2.54mm dişi-erkek header daha uygun görünüyor.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

EGE

Arkadaşın dediği gibi 2,54 mm Dişi ve Erkek header ile kablosuz direk bağlantı yapabilirsiniz.

istinaf duvarı

Alıntı yapılan: sigmoid - 06 Ocak 2024, 00:40:17Alt pcbde mikrodenetleyici ve diğer elemanlar yer alıyor. Üst pcbde sadece buton ve ledler var. Aradaki bağlantıyı flat kablo ve IDC konnectör ile yapıyorum. Fakat smd malzemeler arasında bana kaba bir çözüm gibi geliyor. Alt üst pcb arasında bağlantı yapabileceğim kibar ve ucuz bir çözüm arıyorum. Alt pcb ve üst pcb arası yaklaşık 2.5cm - 3cm arasında

teşekkür ederim.
Akıllı telefonlarda üst taraftaki anakarta alt tarafta bulunan io kartı arasındaki bağlantıdan ilham alabilirsin. Lazım olan şey flex kablo ve konektörleri.