Sinyal Jeneratörü Sinüs Çıkışı

Başlatan PICaso, 16 Ocak 2024, 15:17:31

PICaso

Arkadaşlar merhaba,

Sinyal jeneratörümden tam sinüs çıkışı almak istediğimde yarım dalga çıkış almaktayım. negatif alternansı da görmek için ne yapmam gerekiyor.

triyak

ofset verirseniz skopta sinüsü görürsünüz.  elinizdeki cihaz negatif voltaj veremiyor, bundan dolayı şuan yarım dalga sinüs görüyorsunuz

PICaso

Alıntı yapılan: wanted0035 - 16 Ocak 2024, 18:13:22ofset verirseniz skopta sinüsü görürsünüz.  elinizdeki cihaz negatif voltaj veremiyor, bundan dolayı şuan yarım dalga sinüs görüyorsunuz
DC OFFSET potansı PULL kademesinede almama rağmen negatif sinyal göremedim. Bu cihazda negatif alternans görememem normal yani doğru mu anladım?

triyak

cihazın ttl çıkısından ölçüm yapmıyorsunuzdur, değil mi?
Sinüsü görmeniz gerekli, aksi durumda cihaz arızalıdır

PICaso

Alıntı yapılan: wanted0035 - 17 Ocak 2024, 10:31:28cihazın ttl çıkısından ölçüm yapmıyorsunuzdur, değil mi?
Sinüsü görmeniz gerekli, aksi durumda cihaz arızalıdır

Output çıkışını kullanıyorum.
Cihaz arızalı olabilir dediğiniz gibi.

sinus

PICaso

Elinde bu cihazdan olupta fotoğraf çekebilecek bir arkadaşımız çıkar mı?

serkan_48

Alıntı yapılan: PICaso - 25 Ocak 2024, 16:12:04
Elinde bu cihazdan olupta fotoğraf çekebilecek bir arkadaşımız çıkar mı?

Orada 3 tane daha direnc olması lazim.

Bu cihazin modeli GX240 ise tabiki.

Saygılarımla ben Serkan www.iklimlendirmesogutma.com

PICaso

Alıntı yapılan: serkan_48 - 25 Ocak 2024, 17:09:04Orada 3 tane daha direnc olması lazim.

Cihazın modeli GX245.
R522'de ki 3 direnç kül olmuş.

alikeskinkilic

:o bu sadece kendi günahları olamaz başkalarının günahını almışlar bence; çok yanmışlar
Hep meraktan

PICaso

Alıntı yapılan: serkan_48 - 25 Ocak 2024, 17:09:04Orada 3 tane daha direnc olması lazim.

Hocam dirençleri değiştirdik arıza devam ediyor. Görselde ki 4040 entegresi ve 1 direncin daha yandığını fark ettik. Mümkünse detaylı fotoğraflar paylaşır mısınız?

alikeskinkilic

sadece kendi günahlarından böyle yanmazlar demiştim. siz arızayı tam anlamıyla tespit etmeden sadece yanan parçayı değiştirip enerji verdikçe arıza ilerleyecek başka parçalara da hasar verecek dikkatli olun bence
Hep meraktan