U Multilink Yardımı

Başlatan huseyinacer, 04 Şubat 2024, 23:00:49

huseyinacer

Merhaba arkadaşlar elimde Mcf5272 kodlu mcu var başka mcf5272 mcu den kodu alıp buna atmam gerekiyor. Araştırmalarıma göre multilink cihazı var ancak fiyatı pahalı elinde bu cihazdan olan varsa bana yardımcı olabilir mi

JOKERAS

Bu işlecinin kendi Programlayıcısı yokmu?
Buna kod yazan nasıl yüklüyor bunu?

Benim PGM cihazına baktım işlemcinin adı bile çıkmıyor.
İnternnetten bir çok Universal Programlayıcıya da baktım onlarda işlemci görünmüyor
ayrıca fiyatları bayağı yüksek.

huseyinacer

Evet baya yüksek fiyatı var. Sırf programlama cihazı 500 dolar yazılımı 300 dolar ve ekstradan bir tane cf cable var oda 60 dolar şuan ki kura göre 30-35 bin tutuyor. Jtag üzerinden yada usbdm üzerinden yükleniyor

05 Şubat 2024, 13:16:19
Programlayıcı u multilink universal olarak geciyor

JOKERAS

dün bayağı araştırdım, sizin işlemci için sadece UtuLink çıkıyor.
Hatta çok daha prof cihazlara baktım onlarda bile sizin İşlemcinin adı sanı görünmüyor.

Yani bu işlemci ile çalışacak olan vatandaş Sadece Pgm cihazına 500$ mı verecek?
J-Tag üzerinden program atarım diyorsanız Aliexpress'te ucuz J-tag Programmerler var.
Ama onlar genelde harici Flash EMMC,SPI Flash vs programlamak Boot loader yüklemek için.
Sizin İşlemciyi desteklermi, hiç sanmıyorum.

huseyinacer

Sadece pgm 500 usd ekstra birde yazılımı var pgm nin oda 300 usd

Doğru düzgün veride yok. Temin edildi cihaz işlemcide koruma varsa oda sıkıntı

Epsilon

Bu MCU nerede kullanılıyor? Benzeri işleri çok daha ucuz MCU larla yapılamıyormu?

Epsilon

Cihazı biraz araştırdımda bayağı yetenekli üniversal programlayıcıymış.Pekçok firmanın MCU larını programlıyormuş.
Yalnız sizdeki MCU nun kodlarını okuyup alabileceğinizden eminmisiniz?

huseyinacer

O zaten ayrı bir durum koruma varsa zaten alınmaz forum da elinde bu cihaz olan olsa görüşüp karşı taraf içinde uygunsa deneme yapmak için görüşebilirdim.

Epsilon

Alıntı yapılan: huseyinacer - 05 Şubat 2024, 14:26:33. Temin edildi cihaz işlemcide koruma varsa oda sıkıntı

Yazmışsınız zaten yeni gördüm

JOKERAS

Alıntı yapılan: huseyinacer - 05 Şubat 2024, 14:26:33Sadece pgm 500 usd ekstra birde yazılımı var pgm nin oda 300 usd

Doğru düzgün veride yok. Temin edildi cihaz işlemcide koruma varsa oda sıkıntı
İşlemcide Koruma olma olasılığı yüksek ihtimal.
Bunu bilmeden Cihaz almak boşuna para harcamak olur.

Geçenlerde Forumda kilitli işlemcileri okuyabildiğini iddia eden bir Firma konusu
olmuştu.
Bu yapılacak işin Rantına göre göre değişir.Bir iki tane iş için uğraşmaya değmez.

Eğer iş önemli ise  NXP'nin Türkiye Distribütörü ile iletişime geçip sorun derim.

huseyinacer

Kilitli işlemciyi okuyorum diyen yalan söylüyordur üreten adam o koruma kırılsın diye koymuyor. Veriyorlar parayı yurtdışına üreticiden alıyorlar yazılımı sonra kırdım diyorlar :)) öyle olsaydı herkes yapardı kırma işlemini öyle birşey olsa bile işlemciye yazılım atan arkadaşlarla firmalar direk çip üreticisini şikayet eder siz güvenlik koyuyorsunuz biz bunları aktif ediyoruz ancak güvenlik işe yaramıyor diye otomatikman ticari olarak yaptırımlar devreye girer.