kusura bakmayın biraz ğeç oldu umarım beni anlarsınız

Başlatan yusuftr80, 14 Şubat 2006, 15:48:19

yusuftr80

şimdi yükeleye biliyorum tabi bu başarım sizlerin sayesinde oldu en çokta logostar arkadaşımızın yardımı ona  ve sizlere teşekkür ediyorum sa olun işlerinizde başarılarınız devemı dilegiyle ALLAHA Emanet olunuz

CoşkuN

Sorunu biraz daha açar mısın? Yüklerken hata mı veriyor? Ne oluyor?

yusuftr80

Arkadaşım konuyu biraz daha açmamı söyüyorsun tama
en ufak bir let yakmak icin yazdım bir programıın hex sini alıyorum  ve isiste malzameleri  alıp yerleştiriyorum ve isiste similasyon nu  yapıyorum çalışıyor ama entegreyi yüklemede  sorunlar çıkıyor  aslında yüklame yaparken  olumsuz olan bir şey yok  yani herşey normal   siliyor ve yükleme yapıyor  ama yinede sorun  entegreye hex si bir türlü yüğkleyemiyorum  buna ramen   benim bildim tüm ayarları da denedim mesela   (WDT,PWRT,CP ayalarını boş bırakıyorum )bunlardan hangisini etgin edip etmiemi bilemiyorum acaba bundan  dolayımı sorun çıkıyor  yada başka bir  ince ayarları falan mı vardır sizce  yukleme yaptım  16f84  örnek   çalış mıyor
NOT.seceneklerdeki karışık menüsüne geliyorum ve bu ayarlarıda  
NT/2000xp sürücüsünü etkin yapıyorum ve .
JDM İÇİN VCC KONTROL ETKİN YAPIYORUM .
işlem önceliğinide normal yapıyorum  ama  
yinede olmuyor saygılarıöla
HA  Bazen yükleme yapıyor fakat çok nadiren  o da kararsız çalışıyor

Ralgac

arkadaşım sana iki sorum olacak jdm programer kullanıyon ayarlarını tam mı yaptın. ve beslemeni dahilimi?
yoksa harici mi kullanıyorsun. tabi şunu unutmayalım programmeri sen yaptıysan şemana göre kontrol edersen iyi olur

stlg

Sevgili yusuftr80
Arkadasım donanımında bir sorun yoksa ve hangi donanımı yaptıysan  bu programlayıcıyıda sectiysen sorunun seri portu yanlış secmen olabilir. Bu program xp de sorunlu calısıyor ben bilgisayarıma 98 te yukledim hic sorun cıkarmıyor programında wdt kullanmıyorsan bunu işaretleme, pwrt yi işaretle, pıcının okunmasını istemiyorsan cp yi işaretle bazen programlıyabiliyorum diyorsun programlamadan once pıcı siliyormusun bence senin sorunun xp kolay gelsin

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.