660nanosaniye

Başlatan bsivgin, 24 Şubat 2006, 15:05:47

bsivgin

bu işi PIC ile yapma konusunda fikri olan var mı :D

mp3dragon

Hız için pic'i overclock yapabilirsin, denemedim ama pic18f452 13-14 mips kadar çalışabiliyormuş. Tabi bu yeterli olurmu bilemem.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

mavi

Ben böyle bişi denemedim ama  fikir sormuşsun söylemek istedim.

önce oturup bu işlemi yapacak programımı yazardım.
sonra programın tam bir çevrim sonunda ne kadar zaman yediğine bakardım.bir biti okuduktan sonra ikinci biti okumak için zaman kalıyor mu? artı birinci byte geldikten sonra tekrar veri aktarımı başlamadan program elindeki bilgiyi başka bir noktaya nakledip ikinci veriyi okumak için hazır vaziyete geliyor mu? ve kullanacağım ek donanımlar bu hızda güvenilir mi? yani stabil çalışıyor mu?

bu souların cevabı evetse ben denemek için kolları sıvardım .

ama kelin ilacı olsa başına sürermiş.
benzer bir durum benimde başımda  elimde 4070 var ve çıkışında zaten çalışan bir entegre var ama ben araya paralel olarak pic atmak istiyorum.ancak pic devreye girdiğinde sistemin ikiside sapıtıyor.her iki devre ayrı ayrı çalışıyor. ama birlikte asla.Optik izolasyon vs. denedim olmadı.4n35 yeterince iyi değil.artık programdan vazgeçip elektronik devre karşılığını yapmaya karar verdim.
Telecommander Monster Of Network

OG

Arkadaşlar USB'nin hızı  malumunuz, araya bir veriyolu girmeden direk işlemcinin kontrolunde çalışması sebebiyle imiş. Herhalde pic ile bu hızlara ulaşmak imkansız gibi. FT232 gibi bir çevirici kullanılırsa  bile mükemmel bir hız görüyorsunuz. Sanıyorum PC ile birtakım dış donanımlarını kontrol edenler genelde bu şekilde çalışıyor.

Usb_Complete_-_Everything_You_Need_To_Develop_Custom_Usb_Peripherals__3._edition__by_Jan_Axelson__2005

BURADAKİ notlara bir göz atın isterseniz.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.