Mavi ekran

Başlatan elektro_ery, 20 Mart 2006, 08:44:17

elektro_ery

Arkadaşlar benim PC başından ayrılınca ortalama 10 dk sonra mavi ekran çıkartıp resetliyor acaba neden yapar bilginiz var veya başında ikende bazen yapıyor??
XP pro kullanıyorum
kolay gelsin iyi çalışmlar
[/URL]

tevfik_kadi

Bence güç yönetiminle alakalı anakarta problem olabilir denetim masasından bir güç yönetim özelliklerini kapat yani bilgisayarı her zaman açık moduna getir bir de öyle dene belki suspend-to-ram özelliğinden falan kaynaklanıyordur

Saygılar....

Ralgac

arkadaşım pc ni bios ayarlarından genelde çıkış bölümünde olan fabrika ayarlarına geri dön seçenegini seç ve sonra ayarı kabul et ve çık bir kere cihazını çalıştır. normalse elleme değilse birde usb leri bios dan kapat öyle bir dene bakalım sonucu yazarsan sevinirim

elektro_ery

sağolun arkadaşlar denicem
[/URL]

Ersin

eger tam 10dk sonra yapiyorsa,power options ayralarini bir degistir
oralari never yap ama razgele oluyorsa bu olay baska bir ram bul gecici ve onunla dene ayni seyi yapacak mi

mustafacan

Defalarca tecrübelerle sabittir. sadece RAM arızasıdır  eğer okuduysanız. Fiziksel Sürücühatası der!
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

elektro_ery

Sağolun Arkdaşlar bencede RAM daha öncede böle yapmıştı servis birtane yeni ram takmış ve bu sorun kalmamıştı 2 ay sonra falanda aynı sorunu yaptı yinede RAM i değiştiricem bu arada mavi ekranda Kernel eror gibi bişiler yazıyor büyük olarak neyse sonucu sizinle paylaşıcam
kolay gele iyi çalışmlar
[/URL]