16F877 ile step motor sürücü YARDIM!!!.

Başlatan yusuftr80, 26 Mart 2006, 19:09:06

yusuftr80

selam arkadaşlar ic basic pro ile yazdım step motor kontrolü  yapmak istiyorum fakat şu ana kadar çalışmalarımdan iyi biir netice elde edemedim bana  güzel bir sürücü devresi açık bir şema lazım  bu konula bana nasıl bir yardım da buluna bilirsiniz  iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin daha açıklayıcı bilgi ver mek isterseniz  çok sevinirim

ipek

yusuf bey selamlarim aciklamalarinizi biraz daha acarsaniz hocalar
mutlaka yardimci olacaklardir motor ne bipolarmi unipolarmi
mikrostep varmi kac volt surucu final devresi ne yazdigin kod ornegi gibi
ha benim vaktim yok hazir bir sey ariyorum diyorsan bay ete nin kurslarinda verdigi step devresini alti aydir kullaniyorum kusursuz calisiyor
NOT Hocalarimizin dikkatine minik bir hatirlatma don demeden bosta mutlaka okudugu tabladan artik kod kaliyor yani button interruptu gelmeden cikista herhangi bir sargida gerilim kaliyor motor bir muddet sonra donmedigi halde isinmaya basliyor ikinci sorun devreye her gerilim
verildiginde default reset vektorunden basliyor her seferinde ayar gerekiyor eeprom yatip dinleniyor hocalarimiza saygilar....

stlg

Sevgili yusuftr80

Kardes asagıda guzel bir surucu seması var inşaallah işine yarar kolay gelsin

http://www.hemenpaylas.com/download/336590/step-surucu.doc.html
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.