Renesas'ın sınırları...

Başlatan Klein, 28 Mart 2006, 12:09:44

OG

Alıntı YapRenesas tan gelen R8C/1B ler beklemede.
Erol Hocam beklemede yi anlayamadım, sipariş verip de gelmesini mi bekliyorsun?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

aYe

Alıntı yapılan: "OG"

Bana raf'da bekleyen entegreyle yaşanan platonik aşk ve bakışma sürecinden bahsediyor gibi geldi  :lol:
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

OG

Doğrusu ben de aynı aşkı yaşayacağım gibi. Hocam beni bu işe bulaştırırsan öğrenesiye kadar çok başını ağrıtırım  :)
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

mp3dragon

8 aydır ARM LPC2104 ile bakışıyoruz  :lol: Halbuki 60 mips ilaç gibi gelecek. yakında koyduğum yeride kaybederim  :lol:
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: "tatlisukurnazi"
Alıntı yapılan: "OG"

Bana raf'da bekleyen entegreyle yaşanan platonik aşk ve bakışma sürecinden bahsediyor gibi geldi  :lol:

Numuneler elimde, minicik şeyler.
Bunların işini şimdilik 16c712 ler görüyor.

Bulunabilirlik konusunda PIC ler çok üstün.

M16C/29'lar var sırada daha :D  R8C ler hediye olarak gelmişti :D :D :D

aYe

Alıntı yapılan: "OG"Doğrusu ben de aynı aşkı yaşayacağım gibi. Hocam beni bu işe bulaştırırsan öğrenesiye kadar çok başını ağrıtırım  :)

Sorun yok hocam, çok sıkışırsam kaçarım :D

Alıntı yapılan: "Erol"M16C/29'lar var sırada daha  R8C ler hediye olarak gelmişti

Paketi bozma hocam kız istemeye giderken kullanırız :D

İlahi Erol hocam, sample'ı çok duydum da hediye chip literatüre yeni bir soluk getirdi :D
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

arslan74

Sayın Erol bey
1$ lik fiyati ile

Renesas'in Pdf ise söyle yaziyor.

Alıntı YapR8C/1A 10k units from: € 0.92.
R8C/1B 10k units from: € 1.06.

Ben bu yazıdan anladığım şu. Eğer 10k ( 10000 ) adet alırsanız, adet fiatını 0.92€ dan alabilirsiniz.

Adet 10000'e göre verilen fiatlı üründe perakende yada küçük adetli alımlarda en az 2 veya 3 kat daha pahalı olur.

Ayrıca verilen fiatlar Euro üzerinden Dolar olarak fiat vermemişler. Dolar ile Euro arasında 1.26 döviz farkı var.

Eğer biz bu ürünü 10000 adet almak istersek bize 0.92€ dan yani 1.16$ dan alabileceğiz. Bu fiatlar da muhtemelen Fabrika satış fiatlarıdır.  Türkiye gelene kadar çeşiti vergiler ile yol masraflarını ekledin mi? Bize bu ürün Yine 2 - 3 dolara mal olacak gibi. bunuda 10000 adet ile carparsak ortalama  20.000$ paraya mal olacak gibi gözüküyor.

Bu durumda 10000 adetli üretim yapmiyorsak hiç bir avantajı yok gibi geliyor.

Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Not: Ama ortalama 2 $ perakende alabiliyorsa o zaman avantajlı gibi geliyor. En azından 16 bit mimariyle program yazmış oluruz. 8bit MCU larda "int" türü sayıları iki ayrı registerde tutmasıyla oluşan hafıza ve verim kaybını önler. bu bile büyük bir avantaj sayılır.

Selamlar.

Erol YILMAZ

@arslan74,

Fiyat konusunda size net bilgi verecek olan yetkili distributor veya diger saticilardir.

Microchip in 10K+ adet icin verdigi fiyattan daha ucuza 1K icin teklif ve urun aldigimizi cok defa gordum. Net uzerindeki fiyatlar sadece fikir verir.
Hesabinizi gercek fiyatlara gore yapmanizda fayda var.

Evet tatlisukurnazi, literaturun bu yeni soluga ihtiyaci vardi... :D Hediye Chip :D