Microchip 16 bit seminerleri dünya turnesi

Başlatan aYe, 31 Mart 2006, 02:29:47

teknikelektronikci

arkadaşlar üstadlar bu seminerler ücretlimi açılan sayfada bi 50 euro
bi de 120 euro fiyat yazıyor 120 eurolukta "Option 1: 120.00 EUR (includes Explorer 16 Demonstration Board" yazıyor yani bu ürünü de yanındamı veriyorlar? bu ürün nasıl bi şey güzelmi ne işe yarar bilen varmıdır 16 mayısta isviçredeymiş büyük olasılıkla orada olacam ve bu seminere katılmak istiyorum ama acaba bnm içi erken mi olur daha picleri yeni öğrenmeye başlıyorum her şeyden önce bu verilen aleti ben ne şekilde kullanırım cvp larınızı bekliyorum teşekürler
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

teknikelektronikci

birde üstadlar bu picler microchip.com dan bakıpta anladığım kadarıyla 8 bit ve 16 bit olmak üzere 2 ye ayrılıyor 8 bitlikler:16 18 12 serisini
16 bitlik ise: 24 serisinimi oluşturuyor emin olmak için soruyorum şimdiden teşekürler
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Erol YILMAZ

Ben Rom Elektronik / Baris Bey'den   30 Euro seklinde ogrendim.

stlg

Arkadaşlardan seminere katılanlar umarım bizimle ogrendiklerini paylaşırlar  şimdi Türkiyeye geliyorlarmı gelmiyorlarmı  protesto maillerini gonderiyormuyuz  :arrow:
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

Erol YILMAZ

Su durumda geliyor gorunuyorlar.
Web sitelerinden TR i goremiyoruz, sonucta bizim reklamimizi yapmiyorlar ama caktirmadan gelecekler sanirim :)

Protesto e-maili gondermiyoruz hocam.

16 Mayis ta Turkiye de seminer yapilacak.

mcan

ben böyle bi seminere hiç gitmedim amacı ne oluyor ?yararlı bilgiler ne kadar veriliyor,içeriği getirisi hakkında kısaca bilgi verebilirmiiniz,
teşekkür ederim

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: "teknikelektronikci"birde üstadlar bu picler microchip.com dan bakıpta anladığım kadarıyla 8 bit ve 16 bit olmak üzere 2 ye ayrılıyor 8 bitlikler:16 18 12 serisini
16 bitlik ise: 24 serisinimi oluşturuyor emin olmak için soruyorum şimdiden teşekürler
24 30 ve 33 serisi 16 bitlik seri oluyor digerleri 8 bit.

Alıntı yapılan: "mcan"
ben böyle bi seminere hiç gitmedim amacı ne oluyor ?yararlı bilgiler ne kadar veriliyor,içeriği getirisi hakkında kısaca bilgi verebilirmiiniz,
teşekkür ederim
Bu konuda ne dense bos, GORMEN LAZIM ! :D

teknikelektronikci

erol üstad cevabın için teşekür ederim büyük olasılıkla ben bu seminere katılacam ve izin verirlersede video kamera ile kayda alacam böylece burada da paylaşabiliriz. peki bu seminer için önceden kayıt filan yaptırmak gerekirmi yoksa seminer günü gitsek olurmu birde bu explorer hakında bilgisi olan yokmu teşekürler kolay gelsin

mcan

aklıma geliyor pik görünce ,görmem lazım,görmem lazım!! diye,inşallah bi iş çıkmazda imkanım olur gidebilirim,kamera falan erbestmi

teknikelektronikci

arkadaşllar üstadlar yeni başlık açmak istemedim sorumu burdan soruyorum:
bu 16 bitlik picler in kullanım alanları nerelerdir programlama dilli olarak ne kullanılıyor ben pic basic pro biliom (öğreniom) bu dil de bunlar için geçerlimi cevaplarınızı bekliorum şimdiden teşekürlerr saygılar

OG

Çok kısa bir yorum;

Mesele tamamen Microchip'in Türkiye Temsilcisi olan firmaların basiretsizliğinde.

Adamlar temsilciliği kazanılmış hak olarak görüp kıpırdanma gayretlerini yitirmişler. Yazılacak maillerde esas bu konular bildirilmeli.

Güya temsilci firma. Ürünlerden sample olarak 1 adet demi bulunmaz kardeşim. Bu ne biçim zihniyet. Dedim ya kaybetme riski görmüyorlar da ondan.

Malum firmaların sitelerini açın bakın, 20 tane dünya devi markanın temsilciliğini yapıyor. Ya nasıl yapıyor????
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

gsever

Merhabalar

Nihayet Türkiye'de duyurulmuş sayfalarında ama kayıtlar hala başlamamış.

https://secure.microchip.com/CorpSeminars/details.aspx

Hazır böyle bir buluşma gerçekleşecekken burada güzelce örgütlenip biraz malzeme isteğinde bulunsak Microchip'ten

Kolay temin edilemeyen ürünlerinden doğrudan Microchip ile irtibata geçip istekte bulunsak bir cevap çıkar zannediyorum. Özellikle öğrenci olduğumuzu belirtirsek ve de dağıtımcı firmalardaki arkadaşları da biraz sıkıştırırsak güzel sonuçlar alırız. Ne dersiniz?

(Hala 8-bitte misiniz diyeceksiniz ama ben "microchipdirect" sayfasında
49 dolar olarak görülen "DV164120 - PICkit 2 Starter Kit" ürünü almak istiyorum.)

Daha önce başka bir firmanın Bostanı-GreenPark'ta yapılan seminerine katılmıştım. Düzenleyici FutureElectronics'di,adamlara öğrenci olduğumu kanıtladığım halde abuk fiyatlar çıkardılar. Ama bu kez toplu bir istekle istediğimiz ürünleri alacağımıza inanıyorum.

Erol YILMAZ

Turkiye yi de diğer ulkeler arasında görmek gurur verici.
Gerçi başka ülkelerde 20 ye varan değişik yerlerinde seminer yapılıyor ama olsun ne kadar ekmek o kadar köfte :)

Picproje toplantısında bile sınırlı sayıdaydık.

Microchip 16 bit MCU ya çok farklı bir boyuttan gayet iddialı girdi.
Anladığım kadarıyla 7.37 Mhz RC dahili osc den PLL ile 120 Mhz e  ayarlanan bir dahili osilatoru var. Bu da 30 MIPS e denk geliyor.
20 pin de 5 VDC ve 20 mA IO akımına sahip olması gibi özellikleriyle bence farklı bir ürün. Bir de üzerine 12 bit ADC ekleyin. Mis gibi oldu. 3.5 $ fiyatta gayet uygun sayılır.

teknikelektronikci

üstadlar mesajıma daha cevap alamdım lütven cvp verebilirmisiniz

Alıntı Yaparkadaşllar üstadlar yeni başlık açmak istemedim sorumu burdan soruyorum:
bu 16 bitlik picler in kullanım alanları nerelerdir programlama dilli olarak ne kullanılıyor ben pic basic pro biliom (öğreniom) bu dil de bunlar için geçerlimi cevaplarınızı bekliorum şimdiden teşekürlerr saygılar

es-es

Arkadaslar seminer 16 mayısta Bostancı Greenpark Hotelde olacak. Yalnız Mikro Elektronik den ozan beyle görüştüğüm kadarıyla seminerin %70 ini kendisi anlatacak gerisinide kesin olmamakla birlikte italyadan gelen eğitici anlatacak. Microchipin web sitesinde olmaması normal seminer için adam yollayacakları bile şaibeli. Ama en azından türkiye temsilcisi ozan bey bu işi yapmak için çaba gösteriyor. Seminer ücretsiz olacak ve gün boyu sürecek yalnız yer sınırlı olduğu için kendinizi kaydettirmeniz lazım.