12 VOLT İLE 33 WATT FLORESAN YAKMAK

Başlatan argeelektronik, 12 Nisan 2006, 05:19:05

argeelektronik

12 volt ile 33 watlık floresan yakma devre şeması .

DEVRE ŞEMASI
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

stlg

Sevgili  argeelektronik

Arkadasım cok teşekürler sen bu trafoyu sarıp denedinmi ?
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

argeelektronik

selam @stlg
ben bu devreyi yapmadım ama daha önce tl494 kullanarak 2 tane mosfetle buna benzer devreler yapmıştım tl 494 bu tür işler için çok güzel piyasadada bolca var bilindiği gibi,
bu şemayı nette dolaşırken buldum belki birilerinin işine yarar diye eklemiştim .
iyi çalışmalar.
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

e3

Argeelektronik hocam şu an konu ile alakası yok ama :lol:  pdf tarzındaki dosyada devre şemasının capture edildiği dikkatimi çekti.. 8O Acaba program olarak ne kullandınız? Kullandıktan sonra tahminim Adobe Acrobat programı ile pdf yapmışsınız ama ondan önce hangi programı kullandınız?(Capture programı olarak) Siz programın adını felan söyleyin gerisini ben hallederim. :lol: Gerekirse foruma da eklerim..Herkes yararlansın.. ;) İyi günler..
.eem.

argeelektronik

onu ben pdf ye çevirmedim bir siteden o şekilde aldım
ama aşağıdaki linki tıklarsan nasıl yapılacağı ile ilgili bir pdf dosyası var incele istersen uzun uzun yazdım okurken sıkılabilirsin ama sabırlı ol ve çok dikaktlice oku yazı çok uzun  :P

PDF

fatihsatir

Arge Teşekkür ediyorum.. Şuanda işime çok lazımdı.. Flourasan lambalarla ilgili bi rapor hazırlıyordum ve gerçektende raporumu güzel süsleyecek...
Dünya güzelliklerine dalıp ahiret hayatını unutma..!