visual studio 2005

Başlatan mcan, 13 Nisan 2006, 18:47:43

mcan

bunun beta olmayanı yokmu yaw,infiriyom indiriyom beta çıkıyor onra bilmemneye katıldığınız için teşekkürler zırt kapanıyor..bildiğiniz bi yöntem yada beta olmayan varmı ,indirmem lazım,taşekkür ederim

aYe

Selam,

Hocam aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum, toplamı 20gb edecek çeşitte .net2005 tipi indirdim tabi hepsi emule'den.

Gelen beta giden beta :cry:

Csharp'da yazılmış programım var, beta olmayan bir sürümle derleyip acilen müşterime teslim etmem lazım.

En olmadı gidip satın alıcam, olurda bulursanız kaynağı buraya yazmayı unutmayın lütfen.

İyi çalışmalar.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

mcan

evet bende emule kurbanıyım ve c# lazım,dayanamadım gene bi tane indiriyorum bulursam mutlaka paylaşırım,
emuleden indirecekler şunları indirmesin;
[Visual.studio.NET.Microsoft.Visual.Studio.2005.iso

Microsoft.Visual.Studio.2005.Professional.Edition.DVD-ZWTiSO.img

hocam sizin indirdiklerinizin ismi varsa çok iyi olur onları indirmem...
şu an;
[Microsoft.Visual.Studio.2005.Team.Edition].TLF-SOFT-Microsoft.Visual.Studio.2005.Team.Suite.DVD-YYePG.iso
indiriyorum

aYe

Hocam yazdığınız isimdeki team versiyonu da indirdim, hem beta hemde kurulmuyor, server felan soruyor boşuna uğraşmayın :(

Bu ara da baslik C++ diye açılmış, ama C# ile ilgileniyorsunuz;

C++ = C plus plus

C# = C Sharp

Karakter olarak önemsiz ama büyük bir karmaşaya da sebep olabilir, kavramlar konusunda dikkatli olmalıyız.

Konuya dair herhangi bir gelişme olursa size bilgi veririm, ben de arayış içersindeyim.

Ek: Ana başlık C++'mış, sizin başlık visual studio 2005 şeklinde. Yani ben yanlış anlamışım.
Peki bizim niye C# ana başlığımız yok :roll:  :roll:  :roll:
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

mcan

evet c# la ilgiliyim ama öle bi başlık bulamayınca ona en yakın olan visual c++ yazdım....indireceğiminde yanlış doya olduğunu öğrenmem baya iyi oldu ozaman başka bi program yada site bulmalıyım çok teşekkür ederim azdaha yanlış şeyi indiriyodum gene

aster

Visual Studio Net Microsoft Visual Studio 2005.iso 3.762.446.336 bayt
şimdi bunu boşunamı indirdik yani  :roll:  :cry: ülen muhtar vijdanına düğme dikim emi

aYe

Aster hocam kurulurken beta diyorsa problem var demektir.

Beta da işinizi görür ama programımın son halini betadan çıkmak istemiyorum, sanırım mcan'da aynı dertten müzdalip.

Kurulurken beta demezse haber verin hemen indirelim :D

İyi çalışmalar.

mcan

biri 3.50 cigabey diğeri 2.69 cigabey tatlısukurnazı nın dediği ise yanlış hatırlamıyorsam 3.68 cigabey..bunlar yanlış doyalar

not:1 cigabey = 1 gigabyte

aYe

Hocam bendekiler kaç cigabey bilmiyorum, işyerime geçince detaylarıyla hepsini yazarım.

Laptopta sadece TLF-SOFT-Microsoft.Visual.Studio.2005.Team.Suite.DVD-YYePG var o da 3.946 cigabey yani sorunlu.

aster

açtım ama kurmadım, beta olduğunu belirtmişler  :twisted:

mcan

şimdi torrent lerde arıyorum 2005 i,2.69 cigabeylik bitane buldum final version yazıyor inşallah doğrudur,ama doğrusu kaç gicabey bu dvd nin bir başka konu ise bu program 2 cd mi yoksa tek dvd mi?

OG

Torrent dosyasını indirin, benim indirdiğim dosya aşağıda , proff. edition.  

4,95 GB

bctp://task/BitTorrent%20Seeding/5324308871/d09ab65fac0e62499e781c3bf3176b9d4b8627a8/

Program olarak Bitcomet 0,62 yi kullanıyorum, çok güzel program. İndirdikten sonra manuel hashing de yapabiliyorsunuz. Hatalı dosyaları kendisi tekrar alıyormuş. Türkçe dil desteği de var.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

aYe

Selam,

Nedir bu "torrent"?

İyi çalışmalar.

mcan

hocam şimdi bu torrent dediklerini yeni keşfettim bu torrent denenşey bi link gibi bişey...torrent programları var mesela azureus;torrent linkini tıklayınca bu program çalışıyor ve linkdeki yerden indirmeye başlıyor torrentlerde çok şey var sada araması bi garip bideneyelim bakalım iyiye benziyor,ayrıca verdiğiniz lin için çok teşekkürler demek bu beta değil sonunda bulduk

OG

Torrent de bir paylaşım ortamının adı. Emule benzeri birşey.

Alıntı Yap

Günümüz popüler p2p'yi, yani kullanicilar arasi dosya paylasiminda en popüler yazilimlardan biri olan torrent sistem ve yazilimini ele almaya , onun hakkinda bilgi vermeye çalisacagiz.

Torrent ilk çiktiginda linux severlere yönelik bir yazilim olarak planlanmisti. Linux yazilimlari çok büyük boyutlarda oldugundan kullanicilar dosya paylasiminda sorunlar yasiyordu.Bu nedenle hem hizli , hemde paylasimda olanlara esit agirlik ve yük veren bir yazilim ihtiyaci vardi. Iste bu noktada torrent teknolojisi meydana çikti.

Gel zaman git zaman , gerek kazaa gerekse emulede ki prestij kayiplari artinca torrentin imaji ve popülerligi bir anda artti. Fakat bu gerek oyun yapimcilari gerekse film endüstrisi için tam bir kaosun baslangici olacakti...

Torrentin çalisma esasi :

Torrentin çalisma esasi aslinda çok basit. Ilk ana sunucu dosyayi sisteme ve paylasima verdigi anda dosya torrentsistemi tarafindan binlerce parçalara ayriliyor. Daha sonra bu parçalar isteyen kisilere gönderiliyor. Böylece herkes parçalari aralarinda paylasmaya basliyor.Paylasimda , elinizdeki dosya büyüklügü yada hiziniz önemli değildir. Paylasimin en basindada en sonunda da herkes paylasimda yer alir. Böylece hizli baglantisi olan kisilerin üstüne yüklenilmesi önlenir.Ayrica en ufak bir hatada dosya hemen baska bir sunucudan istenerek hata payi en aza indirilirYani tam bir adalet sistemi olan p2p diyebiliriz.

Etkileri :

Bu kadar etkili bir yazilim korsanlarin eline geçince tabiki olan oldu. En son filmler vizyona girmeden p2p ye bile düstü. Mesela Star Wars serisinin son filmi daha vizyona girmeden p2p ye düsünce yada Doom 3 oyununun ilk günde 10 bin kopyasi p2p de paylasilinca torrentin ipide çekilmeye baslandi. En ünlü sitelerden 2 torrent sitesi kapanmasindan tutunda FBI bile isin içine girdi. Bu günlerde ise mahkemelerde son durum görüsülmekte..

Sonuç:

Gerek kazaa gerekse emule gibi yazilimlardan sonra torrent de agir yaralar almaya basladi. Bakalim p2p sektörü yeni yönünü ne tarafta gösterecek...

Torrent dosyalarını indirmeniz için kullanmanız gereken programlar var. Bitcomet bunlardan birisi.

Çok fazla bilgim olmasa da emule kadar pc yi kastırmadığı kesin. Ancak "arama" fonksiyonunu çözemedim çünkü hiçbirşey bulamıyorum. Arama işini çalıştıramayınca da programları torrent linklerine sahip sitelerden bulmak zorunda kalıyorsunuz.

Bitcomet için http://www.bitcomet.com/  (free)
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.