Ucretsiz PAL GAL serisi PLD kursu *29 Nisan 2006* cumartesi

Başlatan ipek, 14 Nisan 2006, 02:05:33

aYe

Selam,

Ground hocam bu aktiviteyi cumartesi yapmamızın daha uygun olacağını söyledi o yüzden tarihi "29 Nisan 2006 Cumartesi" olarak değiştirdik yani 1 gün önce.

Bu durum katılıcak arkadaşlar açısından sorun olucaksa acilen yazmalarını rica edicem.

Gelecek arkadaşlar;
1)ipek
2)aster
3)ground+2xarkadaşı
4)caffeine
5)erol
6)bigbey
7)conavar+arkadasi
8)my75
9)microcozmoz
10)Macera
11)yargich

saat olarak öğleden sonra 3 gibi olsun diye düşündüm, siz ne dersiniz uygun mudur?
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

ground

Diğer mesajlara baktığımda istekler var istanbul dışında oturan dostlarımızdan..

Video olayına hiç girmeyeceğiz. Ama bu öğrendiklerimizle ilgili bir kişi görevli olup bu konu hakkında resimli bi anlatım yapacak..

Bu mini toplantının resimlerini PICPROJE ALBUM ( www.picproje.org/album ) 'de görebileceksiniz..

İyi Çalışmalar..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

Göktuğ

99se ile ilgili makalede baya ilerledim. 30 sayfa oldu. önumuzdeki hafta sonu bitecek gibi duruyor.  pld ile ilgili bir bolum eklemeyide dusundum. Yardımcı olmak isterseniz, o bolumude eklerim. Yada ben oturup inceleyip anlayacagım nasıl oldugunu. ISE yi kullandıgımdan çok zorlanmam gibime geliyor.

aster

Bizde kısmetse sevgili microcozmoz ile "Kim korkar FPGA dan" diye bir makaleye başladık, dolayısıyla içinde TTL den FPGA ya kadar uzanan her bileşim mevcut olacak.

Bu tür makalelerin çoğalması ümidi ile  :)

aYe

Arkadaşlar şu an için tam tarih 29 Nisan 2006 Cumartesi ve Akşam Saat 7 olarak belirlenmiştir.

Adres bilgileri linktedir;
http://www.egiten.com/main/index.php?option=com_contact&Itemid=3

Tarih ve saat konusunda değişiklik talep etmek zorunda kalan olursa en geç çarşambaya kadar bildirsin, karışıklığa neden olabileceği için son 2-3 gün bir değişiklik yapmamız mümkün olmaz.

İyi çalışmalar.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

CaFFeiNe

akşam 7 olması biraz işimi zorlaştırıyor malum ist. dışından geleceğim için geri dönüş problem gibi ama düşüneyim bir çıkar yol bakalım :)

benim için pazar çok uygundu aslında...

aYe

CaFFeiNe hocam pazar günü yer müsait değilmiş, yoksa benim için gün saat farketmezdi.

Dönüş için araç sorunu çekiceğinizi zannetmiyorum, en geç 9 da dönüş yolunda olabilirsiniz.

Yani umarım  :roll:

Macera

Bu konuda benim merakımı çekmeye başladı.
Listeye benide ekleyin!
"Art without engineering is dreaming; engineering without art is calculating." -- Steven K. Roberts

aYe

Selam macera hocam, malum mu olmuş nedir anlamadım ama ben sizi zaten eklemişim.

Ama mesajınızı da daha önce görmüş gibiyim, reankarnasyon triplerim başladı yine  :lol:

ground

Allah Allah var bi gariplik.. (Kim ekledi acaba  8) )

:lol:

Listeye bir arkadaşım daha ekleniyor.

Mini Toplantıyı geçip bir yandan toplantımı yapsak acaba?  :idea:
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

conavar

ben akşam 7 ise gelemem...malefes  :cry:  :cry:  :cry:
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

YARGICH

Bensiz olurmu yaaa, birisi öğretmeye üşenmeyecek, ben dinlemeye üşeneceğim, mümkün değil.  @tatlisukurnazi hocam uyarmasa kaçırıyodum az kalsın, hemde benim lise hocalarımın şirketinde olacakmış. Gitmişken onlarıda görürüm :D bi sandalyede bana varsa, saat 7 de ordayım.
Uçurtmalar, rüzgarın kuvvetiyle değil, rüzgara karşı koydukları direnç ile yükselirler.

ground

Alıntı yapılan: "tatlisukurnazi"Arkadaşlar şu an için tam tarih 29 Nisan 2006 Cumartesi ve Akşam Saat 7 olarak belirlenmiştir.

Adres bilgileri linktedir;

Tarih ve saat konusunda değişiklik talep etmek zorunda kalan olursa en geç çarşambaya kadar bildirsin, karışıklığa neden olabileceği için son 2-3 gün bir değişiklik yapmamız mümkün olmaz.

İyi çalışmalar.

Arkadaşlar @Tatlısukurnazı hocamızın da dediği gibi 29 Nisan 2006 Cumartesi Saat:19:00 bu eğitim gerçekleşecek.

Yer : TEKO ELEKTRONİK
Zaman: 29 Nisan 2006 Cumartesi Saat:19:00

Yol ve zaman sıkıntısı çekenler için bu eğitim le ilgili resimli bir makale  oluşturacağız..

Gelmek isteyenler son gün CUMA , Bu zamana kadar gelecekler burdan bildirsin.

İyi Çalışmalar..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

emperor

arkadaslar conavar ın soylediği protel den iyi anlayan arkadaş benim her ne kadar da forumlara ve böyle sitelere yazmaya pek zaman ayıramasam da bu cocuk kafamın etini yedi...neyse akşam 7 de olması conavar ın da hevesini kırdı benim de acaba 1 ya da 2 saat daha erken olamaz mı yer uygun olmaz mı...ben protel in her versiyonunu biliyorum diyorum ama hiç pal,pld,cupl,fpga,vhdl özelliklerini kullanamadım...ben stajdayken staj defterime yazmak için sadece güççük ve basit bir protel99se anlatımı yazmıştım aslında bunu buraya koyabilirim...yalnız pal ve pld ile ilgili hiç bi şey yok ona göre...

https://www.picproje.org/index.php/topic,9627&highlight=

Mod mesajı: Protel99Se anlatimi icin tesekkürler, ancak konuyla doğrudan alakasi olmadığından ve aynı mesajı bire bir içeren başlık açmış olduğunuz için mesajınızın devamı silinmiş, yerine protel99se anlatimi için açtığınız başlığın linki verilmiştir.

emperor

acaba bu dizaynı 99se versiyonu değilde dxp 2002,2004 ya da altium designer 6 da yapabilme olanağı var mı...yoksa da olur aslında ne farkeder ki sonraki vers önceki vers dosyasını açıyo ve menüleri de bildiğime göre ben rahat kullanırım...

protel de tüm versiyonlarda pcb tasarımı simülasyon vb. özelliklerde zorlananlar bana yazabilirler...