Sony TV Kanalları hafızada tutmuyor

Başlatan GreeN, 21 Nisan 2006, 11:14:21

GreeN

Beyler sony tv'im var. Taş gibi makinaydı. Noldu anlamadım ama kanal kaydetmiyor.Normal VHF/UHF anten bağlı. Sinyali ince ayarla buluyorum.
Ama bir türlü hafızaya almıyor. Kanal değiştirince Tekrar eski bozuk durumuna dönüyor. Auto Scan ile bir süzü sinyal bulmasına rağmen hafızasına almıyor. Kayıtlı kanallarda frekanslarda kayma var. Yani her kanalı açtığımda bira ince ayar yapınca düzeliyor.

Ne yapayım.? Tamirciye yallah mı?(garanti yok)
Terörü Lanetliyoruz.

kesmez

geçen sene bir tane sony tv tamir etmistim..ayni problem vardi.
içinde 8 bacakli serial eeprom çok kanal degistirme sebebiyle bozulmustu.. onu degistirdim düzeldi..
24lcxx veya 93cxx gibi birseydi..
"İnned dine indallahil İslam" (2-19)

birumher

Bizim de bir videomuz vardı o da aynı şekilde kanalları kaydetmiyordu. İçini açıp baktığımda eeprom kullanmadıklarını hafıza işini ufak bir pille hallettiklerini görmüş, pili değiştirip problemi çözmüştüm. Belki öyle birşeydir.
Birkan.Herguner

Ralgac

eski oldugunu tahmin ediyom modelini yazarsanız sanırım yardımcı olabilirim

seco06

Modelini yazarsan daha ii olurdu.Neyse.Şimdi bunda herkesin yazdığı gibi eeprom var onda sorun olma olasılığı ikinci pilanda.Birde bunun 5v beslemesinde genelde ufak ohm luk direnç vardır onu kontrol et.Daha sonra eeprom.

yukkar

sony tv tunerin yanındaki metal kutu arafrekastır sok ve icindeki bobinlerin bacaklarını guzel lehimle

turboy

cihazının sorunu şu
1-12v devren normalmi condansatorleri kontrol et.
2-tünere giden AGC voltajı normalmi pottan ayar yap.
3-arafekans devresi icerisinde 3 adet muayyen var (ayarlı bobin) biri renk biri ses biride resim bunlardan ayarla.
4-epromla entegreyle alakası yok
saygılar