ATMEGA32 IDE harddisk (FAT16 ve FAT32)

Başlatan ahmet2004, 21 Nisan 2006, 11:15:31

aYe

Aradığınız örnek elinizde bolca mevcut zaten.
IAR'da yazdığınız bir kodu, (1 yap 0 yap topla çıkart şeklinde değil tabi) CCS'e kopya yapıp derleyin, virgül dahi değiştirmeden sıfır hata ile derleniyorsa ANSI'dir.

İyi çalışmalar.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

kimkibudeli

AVR'ye kötü diyorsunuz! Size göre hangi işlemci iyi?

fuko88

Alıntı yapılan: "ahmet2004"Link...

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Arkadaşlar konu bu değil miydi?

Ya hep bu tartışmalar oluyor :D

PIC mi Atmel mi?
AMD mi Intel mi?
mersedes mi BMw mi?

Merakla harddiskin nasıl işlemciyle bilgi alışverişinde bulunduğunu anlatan bir yazı aradım gözüme ilişmedi
Eh ne yapalım ...

Bence PIC :D

dijital74

AVR için daha çok Türkçe kaynak lazım. Umarım hallolur. Zira AVR mikrodenetleyicileri muadili PIClerden daha ucuz.

emrez

optimize, kitlenmeden çalışma yüksek hızlarda stabillik için bencede pic.  çalışma yaptığım projeler, 320x240 piksel pal mode pic18,
sd kart içindeki dosyaları ekrana yazar seçince buffer olarak ilk 256 char içerisini ekrana yazar, uzun dosya ismi destekler, ayrıca aynı
projenin lcd display ve 30 sn sonra standby yapabilen, sesli devre. pwm sound. dünya kadar yazılım yazıp optimize ile %30 kadar
yer tasarruf ediyorum. atmega için projelerim, rs232 & lcd iletişimi. bana pic serisi daha kolay geliyor. pic18 serisi bence başarılı
(fiyat/performans) pic32 lere henüz geçemedik. ram yetersizliği dolayısı ile yakında geçerim.