Öğrenme amaçlı hangi marka PLC?

Başlatan Analyzer, 21 Nisan 2006, 22:02:33

Analyzer

Selam,

PLC öğrenmek istiyorum. Bu sebeple bir PLC edinmek istiyorum. Uygun fiyatlı ve kolay kullanımlı olarak Delta tavsiye ediliyor. Siz de tavsiye eder misiniz? Bu Deltaların fiyatı ortalama ne düzeydedir?
Fiyat ve kullanım kolaylığı açısından ne önerirsiniz?

Teşekkürler,

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

aster

Yerinde bir tespit, bedava kablosuna kadar teknik destek var
tüm dökümanları türkçeye çevrilmiş
fiyatları buradan sorabilirsiniz
http://www.fastltd.net/

ground

Yakında bir eğitim firması picproje üyelerine eğitim fırsatları sunacak.

Sitemiz reklam almıyor. Ama bu tür, üyelerimize özel eğitim fırsatlarını sitemize ekleyeceğiz.

İyi Çalışmalar..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

microcozmoz

Aster usta nın belirttiği gibi Delta PLC  başlangıç için ideal...Hem ucuz hem kullanışlı tavsiye ederim..

Ayrıca herhangi bir sorununuzda yardımcı olmaya çalışırım..

Kolay Gelsin
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler."

conavar

ben SS serisine bayıldım...ileride alabilirim.
Daha önce omron kullandım o da cok deli birşey ya :D
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

ipek

selam hocalarim resim isini beceremedim
http://www.hemenpaylas.com/download/534527/000_0259.rar.html
bu aleti kartal'a pazar gunu kurulan hurdaliktan 5 ytl aldim ne oldugu
hakkinda fikri olan varmi ????
Name-MAC/MTA E200
Type 02800C
Year 2003
G&L Beijer Electronics AB
Madein Sweden
RS422 ve RS232 fisleri var bir plc'nin Ladder Girme arabirimi'mi????

aster

ipek, sen bunları toplayıp eve götürdüğüne göre başçavuşla sorununuz yok herhalde  :)

evet bu alet bir operatör paneli gibi gözüküyor, yazılımını bulursan herhangi bir plc ile çalışabilir sanırım

ipek

sayin aster bascavus eve girenden cok cikandan killaniyor...ne is satiyormusun bana ne kadar dusuyor diye....

aYe

Selam,

Alıntı yapılan: "ipek"bu aleti kartal'a pazar gunu kurulan hurdaliktan 5 ytl aldim

8O  8O  8O

Doğduğumdan beri kartal'dayım daha pazar günü kurulan hurdalık görmedim.

Hocam nerdedir bu hurdalik?

Acilen göz doktoruna görünsem iyi olucak gibi :lol:
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

microcozmoz

Sevgili ipek gittiğin hurdalığın yerini bildirirsen seviniriz  :D
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler."

ipek

hocalarim bende o taraflari pek bilmiyorum tesadufen bir arkadasim
goturdu acik oto pazari imis minik bir suni gol var hemen yani basi
tarif ozurlu oldugum icin yeterli gelmez ise arkadastan detay alir iletebilirim..

aster

@tatlısukurnazi, hocam sen hurdacılığı bırak artık ayağının dibinde pazar kuruluyor ve senin haberin yok  :)  millet nerelerden geliyor üstelik

pazar bir ara faal di sonra mahalle sakinleri pazar günleri bu curcunanın kalkmasını istediler ve dağıtıldı ama genede çeyiz sandığını kapan geliyor işte,
yer olarak Kartal açık oto pazarının arkası sol tarafa doğru yayılıyor
yan yolun kenarındaki cami den aşağı doğru indiğinizde de aynı yere çıkarsınız

aYe

Selam,

Kan çekiyor aster hocam bırakamam :D

Bende göletin oralardır diye tahmin ettim ama pazar günleri oto pazarı kuruluyor, hurda ne alaka diye düşünmüştüm, demekki yurdum insanı yapmış yine yapacağını :D

Teşekkürler ipek hocam, burnumuzun ucundan haberimiz yok, sorsalar yaşıyoruz işte :)

İyi çalışmalar.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

epolat

Merhaba
Resimdeki cihaz Beijer marka  bir operatör paneli  üstelik eski bir cihazda değil genellikle mitsubishi ailesi ile kullanılıyor (Plc,servo sürücü ,ac sürücü) Haberleştiği birçok marka software listesinde mevcuttur.Ama önemli olan sizin bunu 5 ytl. ye üstelikte bir hurdalıktan almanız.Nerde acaba bu hurdalık.Ve cihaza enerji verip baktınızmı yeni olmadığına göre içinde bir program vardır ve cihaz sağlam ise ya haberleşme hatası verir yada plc den okuduğu değerler haricindeki yerleri gösterir.İkisinden birini mutlaka yapacaktır sağlam ise tabi.(Kullanılmamış cihaz en az 300 € eder)

aster

..şşşt..başçavuş duyacak sessiz olalım lütfen   :)

ipek hocam, dikkatli olmazsanız eldeki bulgurdan olabilirsiniz