Müzik formatı

Başlatan aster, 25 Nisan 2006, 20:25:40

aster

Boyutuna bakınca ufacık bir dosya ve uzantısı *.cda vs olan cd ler var,
bunları normal wav veya mp3 e hangi programla çevirebilirim?
nero denedim olmadı.

conavar

windows media Player cevirebilir...
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

ground

CD Ses İzi (.cda)
Alıntı YapCD Ses (.cda) izleri CD ortamında depolanmış ses dosyalarıdır. .cda dosyalarını yalnızca CD-ROM'dan çalabilirsiniz. Bu nedenle, çalmanız için örnek bir dosya bu makaleye eklenemez. .cda dosyasını sınamak için, CD-ROM'unuzdan farklı bir .cda dosyasını çalın veya .cda dosyasını farklı bir CD-ROM'dan çalın. .cda dosyaları CD ses izlerinin ifadesidir ve gerçek darbeli kod modülasyonu (PCM) bilgilerini içermez. .cda dosyasını CD-ROM'dan sabit diskinize kopyalarsanız dosyayı çalamazsınız

Kaynak.. ( diğer uzantılar )
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb%3Btr%3B316992

:D  8)
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

ground

Yanlız dönüştürme işlemi yapılabilir.. Tabi CD CD-rom da ise.. Harddiskten dönüşmez..

google --> "cda to mp3" yada "cda to wav"  

Not: Tüm dosya türleri çevirmeleri için google da bu "to" tag ını kullanabilirsiniz..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

conavar

wmp ile kopyala seceneği ile kopylayabilirsiniz....
zaten audio CD koyunca wmp9 ve üstünde otomatik kopyala cıkıyor...
gerekli araylardan sonra wma formatında kayıt yapılabilir ve hdd`de calabilirsiniz...sonra da bir program aracılıgı ile mp3 de yapabilirsiniz...
örneğin ben windowsmediaplayer 9 da kopyaladıklarımız gold wave ile wav yapıp sonra da Arial audio ile mp3 yapıyordum...
kolay geLsin ;)
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

prof77

Google de arat WinDAC v1.54            hocam

haciman

aster hocam

Easy CD-DA Extractor. Bu programı indirip bilgisayara kurun. Cd romda bulunan bahsettiğiniz dosyaları direk MP3 yapar.

Kolay gelsin...
“Buna karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ücretim ancak âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir.”  (Şu’arâ Sûresi 109)

aster

hepinize teşekkürler
şimdilik Easy CD-DA Extractor u denedik bayıldı ufaklık, onun işleri çünkü  :)

otm

merhaba
ben bu işler için AltoMp3maker programını kullanıyorum.Hızlı ,kapladığı yer çok az ve kullanımı çok kolay bir program tavsiye ederim.
programı aşağıdaki linkten download edebilirsiniz.
Aktif etmek için key içinde bulunuyor
Download için
kullanıcı adı: user
password :picproje

www.uniteknik.com/dosyalar/mp3maker.zip