pic ile mesafe ölçücü

Başlatan spokkyz, 29 Nisan 2006, 15:17:33

spokkyz

merhaba ben pic ile mesafe ölçücü yapıyorum devrenin her seyi tamam ama bir turlu pice programı yukleyemedim hata veriyor hep hex kodalarını da bulamıyorum lutfen yardım cı olurmusunuz cok acıl bir odevim cün kü

microcozmoz

Arkadaşım öncelikle hoşgeldin..

Sen bu projeyi başka bir yerden temin ettin galiba...Eğer bilindik elektronik dergilerinin projelerinden aldıysan genellikle hex kodunu verirler ama bazı projelerin hex kodlarını para ile satıyorlar..

Eğer projeni bu şekilde oluşturmuş isen proje şemasını aldığın yerde iyice bir arama yapman gerekir..
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler."

teknikelektronikci

hex kodlarını bulamadığın bir programı nasıl  pice yüklemeye çalışıyon anlamadım yani elinde 1-)hex kodu varmı yokmu ?
2-) programın kodlarımı varda sen hexe çeviremiyon ?(bas,asm filan )
3-)programlama dili filan bilionmu?
filan elinde ne varsa gönderde bi bakalım

Mod notu: arkadaşlar acele cevap yazacağız diye yazım dilimizde kısaltma yapmayalım. Sonra alışkanlık haline gelir. Bir de bulaşıcıdır bu hastalık :)
çalışıyon yerine çalışıyorsun, çeviremiyon yerine çeviremiyorsun, bilionmu yerine biliyor musun, ... gibi. Tembelliğe alışmayalım... daha gençsiniz.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!