Windows Vista'da 3D Flip olayı

Başlatan DumrulBey, 29 Nisan 2006, 18:11:29

DumrulBey

Merhaba,

Bugün Windows Vista Beta 2 Build 5342'yi kurdum. Kurupta zaman kaybetmeden görmek istediğim bir şey vardı! O da 3D flip olayı. Vista'daki yeniliklerin neredeyse tamamını görmeme rağmen hala bu olayı göremedim. Acaba bunu nasıl yapıyoruz, bilen var mı?

Yabancı forumlarda kip (mode) değiştirmek gerektiği yazıyor. Neymiş Basic, Classic ve Standart mode dışında bir de pencerelerin şeffaf gözüktüğü Aero kipi varmış. Bunun için "WinSat Aurora" komutunu vermek gerekiyormuş.

Komutu verdim ve kurarken karşılaştığım uçuşan perdeler görüntüsü dışında hiç bir faaliyet olmuyor. Acaba Aurora değilde Aero mu diye bir deneme de yaptım ama yine olmadı. Eğer olsaydı pencereleri üst üste durduğunda 3 boyutlu bir şekilde aralarında geçiş yapabilecektim.

Bunu gören veya bilen varsa çok beni çok mutlu edecek. Konu hakkında şu iki adres görsel bilgi sunacaktır:

http://video.google.com/videoplay?docid=-6895097562331782530&q=windows+vista
http://www.vistaultimate.com

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

lord

DumrulBey senin askerlik bittimi?

ahmet2004

Windows'un gelecek kuşak işletim sistemi Vista'da bulunan bazı grafik özellikleri, kullanıcı sistemi yasal yollardan satın aldığını teyit ettikten sonra çalışacak.

Dünya çapında korsan kopya ile başı dertte olan Microsoft, gelecek yıl başında piyasaya çıkacak işletim sistemi Windows Vista'da bazı önlemler tasarlıyor. Yeni kuşak işletim sisteminde bulunacak bir takım yeni grafik özellikleri, ancak kullanıcı sistemi yasal yollardan satın aldığını teyit ettikten sonra çalışacak.

Windows Aero olarak adlandırılan grafik özellikler, Vista'nın en cazip yeniliklerinin başında geliyor. Aero'da transparan pencereler, programlar arasında animasyonlu geçişler, grafikli ikonlar gibi bir takım yenilikler bulunuyor.

BASIC EDITION da görünmeyecek.

Microsoft, Vista için gerekli minimum donanım özelliklerini belirlemedi. Ancak, Vista'nın düşük modeli Windows Vista Basic kullanıcıları ve bilgisayarında yeterince bellek yeri olmayanlar da yeni grafik özelliklerinden yararlanamayacak. Aero grafik özelliklerini uygulamak için bilgisayarın bellek bant genişliğinin en az saniyede 1.800MB olması gerekecek.

Korsan kopyaya karşı koruma özelliği, Microsoft'un yasadışı ürünlerle mücadelesinde ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor. Tüm ülkelerde Windows'un kopyalarına rastlamak mümkün; şirket bunu önlemek ülke hükümetleriyle işbirliğine girse de korsanın önü alınamıyor.

Kaynak: CNET / NTV-MSNBC

DumrulBey

Merhaba,

İyi de dostum bu güzel bir haber ama benimle bir alakası yok ki! Elimde yasal Beta kopyası var. Validate olan sorunsuz çalışan bir kopya. Ancak ekran kartındanmıdır bilmiyorum 3D flip olayı çalışmıyor. Bilgisayar modeli HP DC5100.

Bu arada askerliğimin yarısını bitirdim. İzinden döneli bir hafta oldu.Sene bitmeden tekrar İstanbul'a geleceğim inşaallah.

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)