XP de yönetici parolası

Başlatan seco06, 05 Mayıs 2006, 19:45:03

seco06

XP de yönetici parolasını sınırlı users nasıl değiştirebilir.Yani bunun bir yolu varmı.Users olarak kullandığım pc ye program yüklemem vede usb bağlantısını açmam mümkün değil.Bunu nasıl yapabilirim

seco06

NOT:PC nin disket sürücüsü ve de cd sürücüsü yok.Sadece usb girişi var o da kullanıma kapalı.

conavar

adminin sana o hakları vermesı lazım..
admın pass yoksa zor..ama sanırım bununla alakalı bir program vardı...
hatırlayamadım
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

conavar

öncelikle özür diliyorum edit menusu gene kapanmış :D
neyse

sec06 hocam bak bunları buldum netten ama denemedim haberin olsun
Alıntı Yaperd commander, system commander, cia commander, windows key enterprise programlarını bi deneyin. ama bu programları nereden bulacam ki diyorsanız aşağıdaki

http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/

adresinde de bir admin password resetleme aracı var. yazıyı güzelce okuduktan sonra alt kısımda Download bölümündeki dosyalardan uygun olanı indirin.

http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/bd050303.zip

Bu dosya disket versiyonu.

http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/cd050303.zip

Bu dosyada cd image versiyonu.

Daha sonra da bilgisayarı cdden veya disketten boot edecek şekilde Bios ayarlamasını yapın ve açıklamalarda olduğu gerekli adımları uygulayın. Bu şekilde admin şifresini ve diğer kullanıcı şifrelerini yeniden belirleyebilirsiniz.

birde burda birşey var
http://www.elcomsoft.com/ppa.html

kolay gelsin ;)
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

seco06

NOT:PC nin disket sürücüsü ve de cd sürücüsü yok.Sadece usb girişi var o da kullanıma kapalı.
Saolasın dostum araştırmaların için.Ama yukarıdakilerden dolayı programla yapamıyorum vede sınırlı kullanıcıyım.Bu işi ancak users olarak yapmam gerekli.bende şunu buldum
[/quote]I have found that you can get into a passworded system by doing the following; 1. Boot the system using safemode. 2. Go into control panel. 3. Go into user accounts. 4. Pick a user who is an administrator and click on their icon. 5. Click on remove password. 6. Reboot the system in normal mode. 7. Click on the icon of the user who you removed the password. Hello! Your there! Its that easy! Is this a security flaw or what? Its always the simple things that bite us in the behind! jwilliams4@sc.rr.com
Alıntı Yap
doğru olabilirmi bilmiyorum.PC bizim kendi aramızda nete bağlı yani izleniyor aslında ama ağ kablosunu çekip ben proteusu yükleyip onda çalışmak istiyordum.Kendine ii bak dostum

CaFFeiNe

@seco06

denedim ama admin şifresini bilmeden güvenli modda sistemi açamıyorsunki (baştan açtım bende şaşırdım meğerse admin şifresi koymamışım sözde şifreli başka hesabımız var ne işe yarayacaksa :))

seco06

Alıntı YapIts always the simple things that bite us in the behind!  
adam bunu boşuna yazmış yani  :cry:
Alıntı Yapsözde şifreli başka hesabımız var ne işe yarayacaksa  
benim işime yarayacaktı.Denediğin için sağol.Yani şu oluyorki yönetici bize hak tanımadıkça herhangi bir program haricinde pc üzerinde bir değişiklik yapmak veya yönetici parolasını kırma imkanı yok gibi   :evil:

e3

Arkadaşlar Peter Nordahl diye bir arkadaş NT kullanıcılarını şifrelerini unutmasına karşın Linux temelli bir sistem şifre değiştirme programı hazırlamış.Bu programı Boot ederk Cd veye Diskete kaydediyorsunuz ve Admin şifresini silebiliyor veya değiştirebiliyorsunuz.Ancak sistem USB üzerinden çalışsın istiyorsanız bu Nordahl'ın bu yazılımını USB Boot oluşturma araçlarıyla modifiye etmeniz lazım.Şimdilik Nordahl'ın yazılımın veriyorum(web sitesini.).Usb boot işini de biraz pc'yi kurcalayıp bakacam. :D Biraz dağınık da.. 8O  :D

Offline NT Password & Registry Editor
.eem.

e3

Arkadaşlar özür diliyorum.Conavar arkadaşım daha önceden NT Password programı için link vermiş.Kusura bakmayın.Onu görmemiştim.Ama onu nasıl USB'ye adapte edebileceğinizi aşağıdaki linke tıklayarak uzun ama keyifli bir yazının sonunda öğrenebilirsiniz.Aşağıdaki link normalde USB Flash belleğe Windows kurmak için yöntemler anlatmış ama siz bunu Password programına adapte edebilirsiniz:.

Toms Hardware Guide- CEBİNİZDEKİ WINDOWS®
.eem.

prof77

Merhaba seco06

bilgisayar seninmi yoksa başkasınınmı?

e3

Alıntı yapılan: "seco06"...benim işime yarayacaktı.Denediğin için sağol.Yani şu oluyorki yönetici bize hak tanımadıkça herhangi bir program haricinde pc üzerinde bir değişiklik yapmak veya yönetici parolasını kırma imkanı yok gibi   :evil:

Yönetici size hak tanımasa bile siz Offline NT Password programı ile Admin hesap şifresini silebilir veya değiştirebilirsiniz.Ben daha önce yaptığım için biliyorum.Program İngilizce biraz karıştıra karıştıra öğrendim ama yine unuttum.Siz çok fazla kurcalamayın yoksa hesap bilgilerinin hepsi uçabilir. 8O  :D Ama isterseniz programın anlatımını yapan bi yer vardı sanırım.Oradan alıntı yaparız.İyi günler. 8)
.eem.

seco06

Alıntı yapılan: "prof77"Merhaba seco06

PC daha önceden açıkladığım gibi çalıştığım kurumda aramızda nette kullanılıyor ve herkesin önünde bir pc var.OFFLİNE olarak proteusta çalışmak istemiştim.Bunu da bizim bilgi işlem kısmı kabul etmiyor.(pc de sadece bizim kurumun işlemlerini yapan yazılımlar yüklü.CD sürücü Disket sürücü ve USB bağlantıları kapalı)kısaca yazılımla parolayı silemezsiniz.Zor bir iş.İlgine teşekkür sayın protection.

e3

Alıntı yapılan: "seco06"
Alıntı yapılan: "prof77"Merhaba seco06

PC daha önceden açıkladığım gibi çalıştığım kurumda aramızda nette kullanılıyor ve herkesin önünde bir pc var.OFFLİNE olarak proteusta çalışmak istemiştim.Bunu da bizim bilgi işlem kısmı kabul etmiyor.(pc de sadece bizim kurumun işlemlerini yapan yazılımlar yüklü.CD sürücü Disket sürücü ve USB bağlantıları kapalı)kısaca yazılımla parolayı silemezsiniz.Zor bir iş.İlgine teşekkür sayın protection.

Rica ederim sayın Seco06.Keşke elimizden birşey gelse ama sizin yöneticiler hiçbir şey bırakmamış. 8O  :D Geriye tek çare kalıyor.Onu da siz nasıl yaparsınız bilemem. :twisted: HDD yi söküp eve götürmek ve kendi Proteus'unuzu kurmak. :D Nacizane fikir değil mi? :P İsterseniz bi deneyin. ;) Kolay gelsin.İyi günler.  8)
.eem.

seco06

Alıntı Yap:evil:  HDD yi söküp eve götürmek ve kendi Proteus'unuzu kurmak.
Gerçekten şeytani bir fikir ama malesef onu da düşünmüşler.Kasaya kilit koymuşlar :D
Sonuç olarak bu işten vazgeçtim.Olmuyor.

e3

Alıntı yapılan: "seco06"
Alıntı Yap:evil:  HDD yi söküp eve götürmek ve kendi Proteus'unuzu kurmak.
Gerçekten şeytani bir fikir ama malesef onu da düşünmüşler.Kasaya kilit koymuşlar :D
Sonuç olarak bu işten vazgeçtim.Olmuyor.

Hocam aaaaaa çok çabuk pes ettiniz. :D Lütfen rica ediyorum. 8O Kasanın kilidi varsa var.İlk işiniz bir çilingirin yanına gitmek olsun. :D Olmazsa bi iki teknik bakın netten siz açın kilidi. :twisted: Pes etmeyin sizin yöneticiler pes etsin.Zaten sizdeki bu azmi görünce HDD yi hediye edeceklerdir. :lol: İyi günler. ;)
.eem.