300w mosfet anfi

Başlatan mert53, 11 Temmuz 2007, 11:55:34

mert53

4700 takmana gerek yok sadece sürücü katına giren gerilimi filtreliyor. fazla kapasiteye gerek yok. fazla mosfet takmak sürücü katındaki mje lere yüklenmek demek daha güçlü tr takarsanız olur bu haliyle fazla takılmasa iyi gevv in yayınladığı 800w ve 1000w anfiler vardı aynı firmaya ait onları kullanabilirsiniz. ben 400w yaptım soğutucu alıcak sorunum bu şu an bendeki ufak geliyor. 400w üzerini stadyumda kullanırsız ancak. ben bir çok şikayet aldım artık duraklıyorum. istek üzerine çalışıcam.
sendeki mosfetler uygundur deneyebilirsin bende denemelerde onları kullanıyordum şimdi ırfp240-9240 çiftini kullanıyorum. ;)
5388110116 [email]mertsubasili@hotmail.com[/email] / ABB Control Builder AC500. ABB HMI Scada. Siemens Wincc Scada. Zenon Scada. OPC Haberlesme. Picbasic. Ares - Isis

reccom

çok sağol başarılar dilerim sana
mail [email]gungor.h@hotmail.com[/email] daha fazla devre ve uygulama için resme tıkla [/url]

einstain90

Acaba bu devreyi yapsam bana kaça patlar
Her işte her zaman bir aksilik çıkar.Siz yeterki pes etmeyin...

X-Fi

mert izninle cvp vereyim aynı şemayı bende kullandım çalıştırdım devreye mosfet olarak IRFP240 ve IRFP9240 kullanırsanız tanesi 2 liradan 20-25 lira bi malzeme gideri var bu haliyle beslemeyi işin içine katmıyoruz tabi...

Ses kalitesine gelince gördüğüm class b tip anfilerin en başarılısı diyebilirim baskıdevre kurulları kullandığınız malzeme ve teknik bilgiler buna doğru orantılı ama verimli oldugu kesin sukunet akımı net kayıp ısı az çıkış gücü gayet iyi ayrıca 2 ohm da yada paralel kullanımda başarılı bi anfi iyi bi ton kontrol katıyla beraber çok kullanışlı bi sistem kavrıyamadığı hoparlör yok diyebilirim 1600W kolonlardan subwoofer lara kadar birçok yerde denedim aynı özelliklere sahip daha pratik bir anfi biliyorsanız söyleyin analiz yapalım

Profesyonellerden 60W alehp-X yapıp evde dinlemekten bahsetmiyorum açık alan seslenirmesinden bahsediyorum kullanım alanları farklı ses kalitesi değil  ;)
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

egem1194

bu devrenin yeniden şemasını yüklermisiniz acaba