300w mosfet anfi

Başlatan mert53, 11 Temmuz 2007, 11:55:34

mert53

öncelikle x-fi ye teşekkürler. baskı deve bana aittir.

http://rapidshare.com/files/30416289/300w11.LYT.html
5388110116 [email]mertsubasili@hotmail.com[/email] / ABB Control Builder AC500. ABB HMI Scada. Siemens Wincc Scada. Zenon Scada. OPC Haberlesme. Picbasic. Ares - Isis

kck87

paylaşımıın için sağolasın bu devreyi bende yaptım ve güzel sonuç aldım gayet iyi çalışan bi devre. tek sorunu sigorta yakması :lol:
 nickim'in terör örgütünün kck yapılanması ile alakası yoktur. bazı arkadaşlarımdan butarzda duyumlar aldım.

mert53

bende yeni malzeme aldım mosfetleri yakmıştım daha yeni baskı devrem var küçük bitireyim yayınlırarım resimlerini
5388110116 [email]mertsubasili@hotmail.com[/email] / ABB Control Builder AC500. ABB HMI Scada. Siemens Wincc Scada. Zenon Scada. OPC Haberlesme. Picbasic. Ares - Isis

elektronikmanyak

mert devre çalıştımı kanka? birde tr. leri azaltmışsın sanırım...

mert53

devre çalışıyor 1 er mosfetle bile çalıştırdım. şimdi 400w olarak yapıyorumö daha montajı bitmedi bitince yayınlıycam.

kck87

Alıntı yapılan: "elektronikmanyak"mert devre çalıştımı kanka? birde tr. leri azaltmışsın sanırım...

devre sorunsuz çalışmaktadır ben bu devreyi 5eşlenik mosfetle vesimetrik 36v ile besliyorum o bile yetiyor. simetrik 70v ile beslemeyi düşünemiyorum bile.
 nickim'in terör örgütünün kck yapılanması ile alakası yoktur. bazı arkadaşlarımdan butarzda duyumlar aldım.

mert53

devreyi sonunda bitirdim. sesi çok iyi çıkıor. 400w olarak yaptım tavsiye ederim.

donmez

üç çift mosfet var devrde ben sonuna bi üç çift mosfet dha eklesem sorun çıkarırmı +- 50V 500W trafo ile cvp için şimdiden teşkkürler

Ersin

Peki bunu nerde kullaniyorsunuz ?
Bu 400W lik anfiyi.

Fixxer

Mitinglerde kullanılır düğünlerde kullanılır. Ersin hocam  :lol:
...............................

mert53

her taktığın 1 çift mosfet için 100w artıyor ve 6 çiftle sorunsuz çalışır mje leri soğutman lazım. ben evde kullanıcam. :D  ama 6 mosfetin üstüne çıkarma. onun için farklı güçlü devre var.

Ersin

Bunu sonuna kadar acip dinleyebilecekmisiniz peki?
Ancak kendinize ve komsulara eziyet edersiniz.Ses kalitesi soz konusu bile değil.

mert53

hocam ses kalitesi o kadar güzelki anlatamam ufak bir  distorsion duymak zor. dinleme konusuna gelince şimdilik evde kullanıcam 2 adet stk4048 var 2 tanede stk4191, tdaları saymıyorum bile en az 700w rms anfim var. bu anfi haric. otomobil alınca birebir aktarıcam yeni smps üzerinde çalışıyoruz. bitsin yayınlarım.

Cetinal

aslında beslemesi 12V olan anfiler daha ii gibi gelior bana
çünkü diğerlerinde 400-500W lık trafo filan derken maliyet artıyor ama
12V besleme olursa PC power sub larıyla beslemek daha mantıklı
veya aynen otoya da takılabilir

ayrıyetten power sublarda kısa devre koruması filan da var
zaten swithc mod her zaman linear mod lu güç kaynaklarından ii dir

reccom

mert arkadaşım devrede mje yerin ırfp250 ve ırfp9250 olur gibi geliyor bana bende fazladan var birkaçtane boş boş durmasınlar diyorum birde devrede sigortalardan sonra 100Uf lik kondansatörler var bunlar besleme kondansatörü sanırım ben onları 4700uf kullanmayı düşünüyorum olurmu acaba birde devrede 6şar tane mosfetten fazla taksak ne gibi sorun yaşarız
mail [email]gungor.h@hotmail.com[/email] daha fazla devre ve uygulama için resme tıkla [/url]