arm için board ve dil

Başlatan ywzslm, 13 Mart 2009, 10:50:56

ywzslm

birçok kez pic ile picbasic dilinde çalışmalarda bulundum hem derslere faydası hemde kendimizi geliştirmek için farklı bir entegre ve dil seçimi yapmaya karar verdik bunun için linkteki board'u almayı düşünüyorum yaklaşık 96 eura civarı tavsiye edermisiniz bir de c dili ile programlama yapacağımızdan dolayı bu dil ansi c olarak mu geciyor yoksa ccs olarak mı yardımcı olursanız sevinirim

geliştirme boardu: http://www.olimex.com/dev/index.html
model:SAM7-EX256
olgulardaki olgunluk biziz

ORC

Alıntı yapılan: "ywzslm"birçok kez pic ile picbasic dilinde çalışmalarda bulundum hem derslere faydası hemde kendimizi geliştirmek için farklı bir entegre ve dil seçimi yapmaya karar verdik bunun için linkteki board'u almayı düşünüyorum yaklaşık 96 eura civarı tavsiye edermisiniz bir de c dili ile programlama yapacağımızdan dolayı bu dil ansi c olarak mu geciyor yoksa ccs olarak mı yardımcı olursanız sevinirim

geliştirme boardu: http://www.olimex.com/dev/index.html
model:SAM7-EX256

Hitech in(c dili) arm için derleyicisi var diye biliyorum hitech c ansi-c standartlarına uyan bir dildir.. ccs de genelde hazır component cok oldugu için tercih ediliyor ama tabi ccs ile arm programlanıyor mu bilmiyorum ama bilen arkadaslar cevap verecektir muhtemelen

kolay gelsin

SpeedyX

Eclipse de C ile çalışacaksınız, Ansi C denebilir. CCS veya H-tech ile hiç alakası yok.
Board u almanı tavsiye ederim, ayrıca openOCD alman gerekecek ama çok berbat birşey, nasılsa aynı board üzerinde ders göreceksiniz ve okulda anlatılanlarla yetinmemekte fayda var :) *

ywzslm

cevap ve görüş bildiren arkadaşlara çok teşekkür ederim bu alacağımız boardun fiyattı yaklaşık 95 euro Türkiyedeki fiyatı nasıl bir de bunun zif soketlisi varmıdır acaba tabi öncelikle dili öğrenmek lazım kullanacağımız dil c diyorsunuz bunun için tavsiye edeceğiniz bir döküman veya kitap e book varmı nereden başlamalıyım
olgulardaki olgunluk biziz

denizcan

IDE olarak Keil'i tavsiye ederim. IAR ve benzerlerine oranla çok daha iyi. İşlemci olarak NXP'e bakın derim, ama board olarak doğrudan ürünü tasarlayan biri olarak birşey diyemeyeceğim.