DİŞLİ LAZIM

Başlatan Learn, 17 Aralık 2003, 14:03:06

Learn

Projeme dişlilerlazım  step motorlarda ve dc motorlarda kullanılacaklütfen nereden bulabileceğim konusunda yardımcı

olunuz acilllllll
ALLAHIN RAHMETİ ve BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN

z

Hurdacilari  ziyaret etmen gerekecek
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Learn

Sağol dostum ama ben üretmek istemiyorum fakat bu CNC de bana lazım olur  tabiiki
fiyatı 500 $ olursa alırım

ama dişliler hala lazım kartaldaki hurdacıya bugün baktım ama yok
ALLAHIN RAHMETİ ve BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN

z

Hurdacılarda nasıl olmaz, ortalıkta bir ton fotokopi cihazı geziniyor.
İstanbul'u bilmem ama Ankara'da hurdacılar sitesinde zibil gibi.

sezgin05

BUNALMIŞ usta  LEARN arkadaş senin cncdesigner adresini ilgili link zannetti galiba ...

baba

fotoğraf makinesi tamircilerine sordun mu?onlar kime yaptırıyorsa önce onları araştır bence.
ÖĞRENDİKÇE    CAHİLLİĞİM       ARTIYOR.

kesmez

farnell de step motor için envai çeşit dişli , şerit ve aparatlar var..
"İnned dine indallahil İslam" (2-19)

salim ALTIN

Merhaba.
Sanırım istanbuldasın. Bu iş için bayrampaşa - maltepe ye gitmen gerekir. Bayrampaşada maltepe parkı vardır yunus heykellerinin olduğu. Çevik kuvvetin orada. O parkın yanında dişli, triger kayış ve her çeşit rulman satan bir iki yer var. Hurdacılardan daha ucuz olduğunu söyleyebilirim. Eğer ellerinde senin istediğin yoksa seni hemen emintaş lardan birine dişli yapanlara gönderirler. istediğin şeyleri ölçüleri ile çizip hazırlarsan bir günde ( uygunlarsa) yaptırabilirsin. Öyle büyük rakamlar filanda söyleme bu işin ederi fazla yüksek değildir. Ben bir arkadaşıma yardım ediyorum. 2 eksen bir makina için. parçaları oradan aldık. Aleminyum profilleri ve ekleme parçalarını çağlayan hürriyet mahallesi girişinden ve çağrı-alhan dan. Belki çağrı alhan firmasında da istediklerin hazır olarak vardır. yeri topkapı ülker fabrikası yakınında yol üzerinde tavsiye derim.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

microcozmoz

Arkadaşım pazar günü sabahtan Topkapı füze çarşısının oralarda kurulan bit pazarına git orada mutlaka bulursun...Ayrıca füze çarsının içerisinde bir kaç dükkan var mutlaka bak oralara..Birde topkapı civarında endüstriyel mutfak eşyaları satan bir işmerkezi var oranın alt katında büyükçe bir dükkan var tamamen elektrik ve elektronik malzemeler var..

Kolay gelsin..
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler."

salim ALTIN

Merhaba.
Arkadaşlar hurdacılardan iş yapmak için alınan malzemelerin fiyatları aslında profesyonel firmaların malzeme satıcılarından aldıkları ürün fiyatlarından pahalıdır. ama karaköy piyasası veya herhangi bir yerde sizin amatör yada yanlız bir taneye ihtiyacınız olduğunu düşünürlerse inanılmaz fiyatlar isterler. Fakat hurdacılar bile aynı gözle bakıp ona göre fiyat verirler.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

cozturk

Doğru doğru. ben şofbenin bacası çekmiyor diye topkapıdan demir kanatlı fan alıp bacaya taktım. aynen dediğin gibi. adam senin ihtiyacın olduğunu anlamayagörsün.

benmrtild

arkadas bana bi mesaj at bakalım resmi yada cizimi nedir halletme ihtimali yuksek basuna hurdayla urasma.
vitaltr@yahoo.com

z

Yakın zamana kadar hurdacıları hep yüksek teknoloji malzeme satıcıları olarak gördüm. Piyasada olmayan bazı çipleri hurdacılarda gördüğüm kartlar üstünde görüp satın aldığım çok oldu.

İstanbul hurdacıları anladığım kadarıyla fazla zengin değil ama Ankara'da çok baba hurda malzeme satıcıları var. (Aslında hurda denince işe yaramaz çöplük malzemeler anlaşılıyor ama değil)

Ankara'ya yolu düşenlerin mezarlık denen bölgenin arkasında kalan hurdacılar sitesini (dükkan demiyorum koca site) gezmelerini şiddetle tavsiye ederim.  Yaklaşık sayıları 10 u bulan hurdacılar  sezonluk mal getiriyorlar. Hurdacıları sık aralıklarla takip etmezseniz pek çok güzel ürünü kaçırabilirsiniz.

3 sene önce 5 milyona satın alıp takar takmaz çalışan HP7475A pen plotter, 2 ila 5 milyondan satın aldığım Nema34 step motorlar, 4 tanesini 100 milyona milyona satın aldığım  60V, 200W 500PPR shaft encoderi olan servo motorlar ucuz aldıklarımdan hatırladıklarım.

Ancak tek bir dişliye 5 milyon  istedikleri de olmuyor değil.

Fiyat konusunda böylesine komik durumlar sözkonusu. İnsan kurdu olmuş hurdacılara niyetinizi çok belli etmeyin. Hatta bolca alış veriş yapacaksanız olsa da olur olmasada olur  tarzı tavırlarla bazı hurdalara ayagınızla hafifçe vurarak şuna ne istiyorsun şeklinde fiyat isteyin.

Bir ürünü elinize alır arkadaşınıza gösterir tozunu siler sağını solunu incelerseniz zaten keklik muamelesi görürsünüz.

Bu arada hurda malzemelerin, arge dışında kullanılmamasının gerektiğini hatırlatmaya gerek yok sanırım.

aster

yok be hocam istanbul bu konuda yerlerini iyi bilirsen deryadır
2-3 milyona 250amp thristör bile alırsın
keklik konusunda haklısın
da, eli sopalılar yokmu asıl mesele bu işte

z

İstanbul'u fazla bilmiyorum ama işim düşer ve yeterli zamanın olursa adreslerini vereceğin hurdacıları gezmek isterim.

Lazım olsun olmasın ucuz şeyleri ala ala evi hurdalığa çevirdiğimiz eli sopalılar hurdayı  fazla sevmiyor.