Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

LPC1768 ARM CORTEX M3

Başlatan ahmet2004, 15 Mayıs 2010, 00:22:01

enexs

hocam bu kart ile birlikte gelen TCP/IP stacklarına baktım ama bunların analizi geçekten çok zor benim istediğim en basitinden bir byte gönderip almak. bu şekilde basit bir uygulamnız varsa paylaşırsanız çok sevinirim teşekkürler
ekşiya nedir? -yolkesen haraç alan dağlarda yaşayan senin benim gib bir insandır işte sen ekşiya bilirmisin? -he birini biliyim adı barandı.

erhanmete

Alıntı yapılan: ahmet2004 - 23 Ağustos 2010, 17:44:46
Evet bu kart bayaa iyi.Bu fiyata alabilirsen bir adet isterim.

http://ics.nxp.com/lpcxpresso/

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Şema:
http://ics.nxp.com/support/lpcxpresso/pdf/lpc1768.schematic.pdf

arrow da var 20 $ civarında

LPC1343 içinde var aynı karttan o da aynı fiyat. ben birer tane aldım.

picusta

Bu kart ile yapmayi istedigim proje :
http://www.freertos.org/LPC1768_RedSuite.html
- FreeRTOS : gerçek zamanli preemtive RTOS
- USB CDC device
- lwIP  TCP/IP stack WEB server.

@enexs sadece TCP/IP datagram gönderip alabilirsin tabii.

Arrow'un Türkiye distribütöründen alinabiliyor ne güzel, fiyati da daha uygun. Sahislar da bu distribütörden alabilirlermi ?  Toplu alim organizasyonu yapmaya gerek var mi ?

sdonmez

Beni de listeye eklemenizi rica ediyorum.

ErsinErce

Yarın Arrow ile görüşmeyi düşünüyorum arkadaşlar sonucu size de iletirim, mail atayım dedim adamların maili yok sitede :S Bir mail buldum ama doğru mudur "info@arrow-tr.com" bu firma ile çalışmış veya çalışan arkadaşlar teyit edebilirler mi? Yurt içinden temin edebilirsek herkes için daha kolay olacaktır. Olmadı toplu bir şekilde yurtdışından adetli ürün getirimi konusunda deneyimli birinin konuyu devralması gerekicek ya ya Arrow'dan getirilmesi istenebilir.

Listenin son hali :
- 1 ahmet2004
- 1 Brsmnc
- 1 katana
- 1 cynetron
- 1 fahri
- 1 FxDev
- 1 computerboy
- 1 sdonmez
---
Belki (fiyata göre):
- 1 muuzoo

ahmet2004

Lpc1768 in bir güzelliğide clkout çıkışının olması.Bu uygulamada bunu anlatacağım.

Öncelikle ana main prosedürümüzün başlangıcında bu clkout pinini çıkış olarak ayarlamalıyız.Bunun için aşağıdaki kodu ekleriz.

// P1.27 çıkış pini (Lqfp 100 kılıfta 43.pin) => CLKOUT

Alıntı Yap
LPC_PINCON->PINSEL3 &= ~((3<<22)); // clkout pini etkinleştirilir.
LPC_PINCON->PINSEL3 |=  ((1<<22));

Sonrası system_LPC17xx.c dosyasının ayarlarına girip uygularız.

Resimli anlatım:

Beş değişik iç osilatör ayarını görme şansına kavuşuyoruz bu işlemlerle.Tabii çıkışa (P1.27) Frekansmetre veya osilaskop takıp frekansı görürüz.

Bu yaptığımız işlem iç saat hızlarını görme, 32khz lik RTC saat bölümünün kalibrasyonunda vb. gibi bize çok kolaylık sağlar.

Böylelikle osilatör ayarlarımızı doğru yaptığımızı çek etmiş oluruz.

ahmet2004

Bende başka bir Lpc1768 kiti var keil kullanıyorum genellikle.

M_B

Merhaba Arkadaslar;
Beni de listeye eklemenizi rica ediyorum.

Teşekkürler
M_B
Mehmet
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

JKramer

Merhaba,

Beni de listeye eklerseniz sevinirim.

enexs

sayın ahmet2004 hocam bende de aynı kit var sizin tavsiyeniz üzere taylandlı arkadaştan getirtmiştim bu vesileyle teşekkür ederim
bu kartla gelen örnek kodlardan TCP/IP projesine baktınızmı acaba ethernetle ilgili kendiniz bir proje geliştirdinizmi
ben en basit haliyle bu bu örnek kodun üzerinden çalışarak ethernetten data alıp göndermeyi başardım ama çok stabil çalışmıyor sizin bir uyglamanız oldumu acaba
teşekkürler
ekşiya nedir? -yolkesen haraç alan dağlarda yaşayan senin benim gib bir insandır işte sen ekşiya bilirmisin? -he birini biliyim adı barandı.

fatihinanc

Ben birşey soracağım.bu kit keil ile de kullanılabiliyor değil mi? Belki kiti desteklemiyordur ama lpc1768 destekler heralde.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

mufitsozen

iyi gubler

bende iki tane almak istiyorum
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

ahmet2004

*enexs*
Stabil çalışmıyor derken pek anlamadım."Stabil olmamayı" açarsan konuşuruz.

*fatihinanc*
Lpc1768 i kartı ikiye bölüp lpc'ye bir comportu ve reset,ispReset kısmını eklersen çipe yükleme yapabilir,keille kod yazabilirsin.

Ama kartla gelen programla çok rahat kod yazıp çipi direk programlayabilirsin.

fatihinanc

@Ahmet2004 Anladım hocam. Teşekkür ederim. Keil kullanacağım diye kasmaya gerek yokmuş :) O zaman beni de listeye eleyebilir misiniz? Bu arada son durum nedir? Arrow dan alınabiliyor mu?
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

Erhan YILMAZ

Son durum nedir? Toplu alım yapılcakmı? Toplu alım yapılcaksa bahsedilen kartın toplam kargo v.s maliyeti uygun bi rakam olursa bende almayı düşünüyorum. Listye eklerseniz sevinirim.